1X6A9715-518x518

Ostatnia szansa by odkryć Rozświetlony Zamek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w unikalnym wydarzeniu jakim jest „Rozświetlony Zamek”! Projekcje toruńskich legend, świetlne rzeźby i klimatyczne światło to tylko niektóre z atrakcji, których zwiedzający mogą doświadczyć w toruńskim zamku krzyżackim. Jeszcze tylko do 14 lutego przy pomocy technologii wirtualnej rzeczywistości można przenieść się w czasie i zobaczyć średniowieczny zamek w innej, niespotykanej osłonie. Nie można tego przegapić!

Na zwiedzających zamek czeka mnóstwo atrakcji i dwie zupełnie różne formy zwiedzania. Jedną z nich jest wirtualny spacer po średniowiecznym zamku, który odbywa się poprzez założenie gogli VR. Uczestnicy mają nie tylko szansę zobaczyć, jak zamek wyglądał w okresie swojej świetności, ale też wspiąć się na nieistniejącą już wieże, zajrzeć do piwnic i „ogrzać” przy palenisku w kuchni. To jedyna okazja, aby przyjrzeć się dawnemu wyposażeniu zamku oraz uzbrojeniu jego mieszkańców.

| Rozświetlony Zamek | fot. Marcin Kwiatkowski

Po wirtualnej wycieczce odwiedzający będą mogli odbyć realny spacer po zamku, gdzie czeka na nich jeszcze więcej atrakcji. Wielobarwne instalacje, świetlne rzeźby i klimatyczne światło będą idealną okazją do wykonania nietuzinkowych zdjęć. Nie zabraknie też multimedialnych projekcji prezentujących skarby wywodzące się z toruńskiej historii. Na dziedzińcu będzie można podziwiać instalacje ogniowe, do opalania których wykorzystywane jest drewno sosnowe. Ten naturalny materiał używany przez Krzyżaków pozwala zwiedzającym jeszcze bardziej poczuć atmosferę, jaka panowała podczas wieczorów w dawnej twierdzy. Drewno wykorzystywane podczas wydarzenia zostało dostarczone z Nadleśnictwa Toruń oraz Dobrzejewice w ramach współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu promującą drewno jako naturalny, odnawialny surowiec energetyczny.

Bilety

Wydarzenie „Rozświetlony Zamek” trwa do 14.02.2022r. Wszystkie atrakcje są dostępne codziennie od godz. 16.00 do 20.00* – w ciągu dnia zamek jest nie dostępny dla zwiedzających*. Bilety wstępu na wydarzenie „Rozświetlony Zamek” dostępne będą w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego oraz na stronach bilety24.pl, kupbilecik.pl oraz i serwisie grupon.pl w cenie: 20 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy).

* W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych część atrakcji może być wyłączona. Nie wpływa to na funkcjonowanie stanowiska wirtualnej rzeczywistości.

 
***

Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

stopka_fundusze_ue_2014-2020

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Kontakt dla mediów

Przemysław Draheim

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98