Już niedługo Orszak Trzech Króli i konkurs z nagrodami!

Już niedługo Orszak Trzech Króli i konkurs z nagrodami!

Za nami gorący Sylwester Miejski w rytmach latino, a jeszcze przed nami równie barwny Orszak Trzech Króli w Toruniu. Ogromne figury w stylu hiszpańskim, wspólne kolędowanie, słodkie niespodzianki i koncert Paraliż Band – tak zapowiada się tegoroczna parada, która już 6 stycznia przemierzy ulice Starego Miasta. Ponadto na uczestników Orszaku czeka konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!

Okres świąteczno-noworoczny zakończy się barwnym Orszakiem Trzech Króli – ten już 6 stycznia 2020 roku przemierzy ulice toruńskiego zespołu staromiejskiego. Tradycją stało się obchodzić je w formie hucznej parady z mnóstwem atrakcji.

Kolorowy i żywy Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego o godz. 12:30. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych przez Prezydenta Miasta Torunia, barwna parada wyruszy ul. Szeroką, a następnie ul. Królowej Jadwigi, by dotrzeć na Rynek Nowomiejski. Podczas orszaku nie zabraknie szczudlarzy i akrobatów, śpiewających aniołów, czy wyczekiwanych przez wszystkich olbrzymich postaci trzech króli nawiązujących do hiszpańskich gigantes. Uczestników parady kusić będzie także Lucyfer i jego świta, którzy przemieszczać będą się na swojej diabelskiej łodzi! Nie zabraknie dymu i ognia piekielnego!

Orszakowy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!

Podczas Orszaku Trzech Króli warto będzie wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkich uczestników parady zapraszamy do wspólnej zabawy i tworzenie jak najpiękniejszych koron! Tym bardziej, że zadanie konkursowe jest wyjątkowo proste!

 

Wystarczy przygotować koronę według własnego projektu, a następnie wykonać sobie w niej zdjęcie 6 stycznia 2020 roku na Orszaku Trzech Króli. Do wygrania atrakcyjne zestawy gier planszowych i klocków ufundowane przez Prezydenta Miasta Torunia  Michała Zaleskiego.

Zrobione podczas Orszaku Trzech Króli zdjęcie lub zestaw zdjęć należy wysłać na adres konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs – Z koroną w darze”. Zdjęcia powinny być przesłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego. W treści wiadomości prosimy podać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail). Na konkursowe zdjęcia z Orszaku Trzech Króli czekamy do 13 stycznia 2020 roku.

Wystawa i koncert na zakończenie

Wiele atrakcji czeka także uczestników Orszaku na Rynku Staromiejskim. Warto będzie zajrzeć do Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17), w której ulokowana zostanie wystawa belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane, oryginalne i z lokalnymi akcentami. Wystawa przygotowana została przez Bractwo Toruńskich Belenistów. Ekspozycja czynna będzie w dniu 6.01.2020 r. w godzinach 12:00 – 16:00.

Orszak Trzech Króli zakończy się natomiast koncertowo! Na specjalnie przygotowanej scenie na Rynku Nowomiejskim wystąpi Paraliż Band. Toruński zespół to jedna z czołowych kapel wykonujących muzykę roots reggae w Polsce. Znani są z bogatego instrumentarium, ciekawych aranżacji i iście „marleyowskich” kompozycji. Na swoim koncie mają ponad 200 koncertów, a każdy z nich oryginalny i niepowtarzalny. Widzów z pewnością wprawią w dobry nastrój takie piosenki jak „Na brzegu rzeki”, „Sam na sam” czy „Pozwól mi płynąć”.

Więcej informacji o Orszaku Trzech Króli, a także o konkursie, w tym jego regulamin na tak.torun.pl, a także na tak.torun.pl/orszak.

 ***

Organizatorami cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych w Toruniu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Torunia.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

drukuj

Kontakt dla mediów

Przemysław Draheim

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98