Konkurs na reportaż podczas Siódmego Festiwalu Sztuki Faktu!

Konkurs na reportaż podczas Siódmego Festiwalu Sztuki Faktu!

Festiwal jak co roku poświęcony będzie gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji i teatrze. Słowa wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „…laur olimpijski, znak nasz…” to idea przewodnia VII edycji Festiwalu Sztuki Faktu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–28 września 2019 roku w Toruniu. Dla wszystkich zainteresowanych przypominamy, że przygotowano konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego celem jest promocja gatunków misyjnych oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

Przedmiotem konkursu jest reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego tematem są ludzie, zjawiska oraz sytuacje określające rytm współczesności, zrealizowany przez zakwalifikowanych do Konkursu uczestników. Zaprezentowane fakty, wydarzenia, postacie i wątki muszą być autentyczne. Ich prezentacja powinna zostać poprzedzona samodzielnym oraz rzetelnym opracowaniem tematu. Oceniane będą: forma i styl wypowiedzi reporterskiej, rzetelność opracowania tematu, atrakcyjność tematu i związek wideoreportażu z tematem.

Konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu w ramach 7. edycji Festiwalu Sztuki Faktu „…laur olimpijski, znak nasz…” w Toruniu ma formułę otwartego konkursu dla twórców reportaży i dokumentów wyemitowanych na antenach telewizji. W konkursie uczestniczą utwory, których premiera antenowa miała miejsce w terminie od 1 listopada 2018 roku do 25 sierpnia 2019 roku. Utwory do konkursu mogą zgłaszać autorzy (maksymalnie dwie prace), dyrektorzy anten, dyrektory oddziałów i szefowie redakcji programów reporterskich oraz osoby zarządzające programem lub kierujące redakcjami. Zgłoszenia są przyjmowane do 1 września 2019 roku. Dyrektor Artystyczny w porozumieniu z Dyrektorem Festiwalu powoła Jury, które oceni zgłoszenia nadesłane na Przegląd Konkursowy.

Przegląd Konkursowy składa się z trzech etapów: eliminacji uczestników na podstawie poprawnie złożonych zgłoszeń i kwalifikacji do Przeglądu Konkursowego, wyświetlenia zakwalifikowanych reportaży telewizyjnych oraz Gali Festiwalowej z udziałem laureatów, zaproszonych wykonawców i gości specjalnych. Autor nalepszego reportażu lub filmu z pogranicza reportażu otrzyma nagrodę Grand Prix. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 28 września 2019 roku, podczas Gali zamknięcia Festiwalu – informuje Jacek Snopkiewicz, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Link do Karty zgłoszenia elektronicznego

Plik z Regulaminem konkursu na reportaż TV

***

Partnerem głównym tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Faktu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerami festiwalu są TVP Sport, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.Wydarzenie jest finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

drukuj

Kontakt dla mediów

Przemysław Draheim

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98