bsf-2019-gastro

Kuchnia wypełniona blaskiem na Bella Skyway Festiwal 2019

Bella Skyway Festival w Toruniu to nie tylko ożywiające miejską przestrzeń i zapierające dech w piersiach instalacje świetlne, ale również uczta dla wymagających. Z tej okazji nasi partnerzy przygotowali ciekawe oferty, specjalnie dla miłośników świetlnych instalacji! Bonusy najlepszych restauracji w Toruniu skrywa nasza festiwalowa gazetka! Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów! 

Rozpoczęcie festiwalu od przejścia czterosegmentową instalacją „Chinatown” pobudzi apetyt niejednego uczestnika na kuchnię azjatycką, którą oprócz strefy Food trucków zapewnią Rolki Toruń oraz Degustatornia. Dla spragnionych smaków z europejskiego podwórka Restauracja Artus i Stare Metropolis przygotowała ofertę, która z pewnością zadowoli wymagające podniebienia. Nie każdy jednak wybiera się na festiwalowe wędrówki z pustym żołądkiem. Miłośnicy polskich przysmaków powinni skierować swoje nogi w kierunku Leniwejaby później móc zadowolić się pysznym deserem w postaci lodów, te najlepsze znajdziecie w cukierni Lenkiewicz oraz w lodziarni BoskoNaleśniki pod różną postacią zagwarantuje Manekin, a kuchnię wprost z Nowego Orleanu zaserwuje Restauracja LuizjanaMeksykańskich smakołyków będzie można zasmakować w Restauracji PuebloDzięki ofercie Jimmy’s Steakhouse zwiedzający będą mogli poczuć także smak prawdziwie krwistego steka.

 

Popołudniowe spotkania najlepiej mijają przy kawie i dobrym ciastku, takie chwile warto więc spędzić w jednej z toruńskich kawiarni. Coffee & Whisky House, Grande Coffee, Doppio Cafe Bistro, Kona Coast Cafe oraz Cafe Atmosphera ugoszczą wszystkich spragnionych podczas festiwalowych dni. Dorośli uczestnicy chętnie spędzą wieczór w towarzystwie złocistego trunku i lampki czerwonego wina, które zagwarantują Jan Olbracht Browar Staromiejski oraz Restauracja Chleb i WinoPrzekąski, takie jak słodkie bułki lub zapiekanki upiecze dla zwiedzających Piekarnia Bartkowscy Na łasuchów czeka także oferta Pijalnia Czekolady E. Wedel, gdzie czekają specjalne oferty na lemoniadę i gorącą czekoladę w cenie 10zł, a także oraz Muzeum Czekolady, gdzie czeka 5% zniżki na czekoladowe warsztaty.  

Miłośnicy bezmięsnej kuchni znajdą w Toruniu swoją bezpieczną przystań w Krowarzywach oraz KarrotceSmakosze najróżniejszej kuchni z pewnością zasmakują dań z Ligi FoodTrucków zlokalizowanej na Rynku Nowomiejskim, czy lokali Pizza Hut, Pizza pod Arkadami, a także KFC Toruńgdzie czeka na was 10% zniżki podczas trwania festiwalu. 

Gości, którzy przyjadą do Torunia z innych miast ugości Hotel Bulwar. W gazetce festiwalowej znajdziecie także atrakcje oferowane przez Strefę SpecjalPolski Związek Motorowy oraz Strefę Toyota Bednarscy. 

Warto także pozytywne emocje i dobrą energię zachować w formie pamiątki z festiwalu. Dla odważniejszych być może doskonałą okazją będzie tatuaż w Phoenix Rising Tattoo – studiu, które oferuje nie tylko możliwość wykonania tatuażu artystycznego, ale także piercing, makijaż permanentny, zabiegi laserem czy mikrodepilację medyczną. W ramach festiwalu trwa także konkurs „Uchwyć Blask Bella Skyway”, w którym jedną z nagród jest tatuaż według indywidualnego projektu. 

 ***

Pełen program festiwalowych atrakcji, ze zniżkami od partnerów gastronomicznych, a także z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi m.in. dodatkowych kursów komunikacji miejskiej, zamknięcia niektórych ulic oraz parkingów buforowych znaleźć można na stronie festiwalu: www.bellaskyway.pl/program.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest
TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest
Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Kontakt dla mediów

Przemysław Draheim

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98