Wielkimi krokami zbliża się II Archipelag Zabawy czyli festiwal dla dzieci!

Wielkimi krokami zbliża się II Archipelag Zabawy czyli festiwal dla dzieci!

Moc atrakcji na różnorodnych wyspach tematycznych, spotkanie ze światem sportu, sztuki, nowymi technologiami, warsztaty muzyczne, spektakle czy spotkanie ze znanym youtuberem gamingowym – jedno z najciekawszych wydarzeń dla dzieci w Toruniu powraca! Tym razem, już 7 i 8 czerwca 2019 najmłodsi odkryją zupełnie nowy, II Archipelag Zabawy!

Początek czerwca upłynie dla najmłodszych pod znakiem odkrywania i zdobywania nieznanego lądu. Już 7 i 8 czerwca 2019 roku warto obrać kurs na Aulę UMK, gdzie pojawi się II Archipelag Zabawy Toruński Festiwal dla Dzieci. Zupełnie nowa przestrzeń festiwalowa wypełniona zostanie przeróżnymi atrakcjami i zabawami!

Archipelag Zabawy – Toruński Festiwal dla Dzieci to jedyny w kujawsko-pomorskim festiwal o takim charakterze, stworzony specjalnie dla najmłodszych. Przemyślany jest tak, aby po wejściu na teren Festiwalu, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko będą okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju.

Także i w tym roku, na całym terenie wydarzenia pojawią się strefy tematyczne – wyspy archipelagu – które skrywać będą niecodzienne atrakcje dla najmłodszych. Nie zabraknie zabaw artystycznych, rozgrywek sportowych, naukowych warsztatów, a także punktów programu, które wzbudzą wiele emocji!

Dzieci to bardzo wymagająca grupa odbiorców, więc tym bardziej cieszy nas ich zaangażowanie! Dobrze było to widać podczas pierwszej edycji Archipelagu. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w różnych warsztatach, spotkaniach ze sportowcami, niekiedy zostając z rodzicami na terenie festiwalu cały dzień! To znak, że taka formuła ma powodzenie i warto ją rozwijać  – opowiada Krystian Kubjaczyk, przedstawiciel zarządcy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Rok temu w programie znalazła się kolejka tyrolska, wyścigi minisamochodów, gry planszowe w gigantycznej skali, pełne humoru spektakle, warsztaty lalkowe, spotkania z przedstawicielami najważniejszych klubów sportowych w Toruniu i wiele innych. Warto przypomnieć sobie pierwszą edycję wydarzenia!

Co znajdzie się w programie tegorocznej edycji? Zdecydowanie nie zabraknie nowoczesnych technologii i eksperymentów! Jednym z ciekawszych punktów programów będzie game room, który animować będzie jeden z popularnych youtuberów gamingowych, autorem materiałów o Minecrafcie. Wśród wielu atrakcji, najmłodsi będą miały okazję stworzyć własne koszulki, spróbować sił w tradycyjnej azjatyckiej kaligrafii, poznać toruńskich sportowców, wziąć udział w wielu przyrodniczych eksperymentach czy w ramach warsztatów muzycznych zagrać na… bananach!

Pełny program wydarzeń dostępny już niedługo na stronie: http://archipelagzabawy.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: https://tak.torun.pl

***

Organizatorami II Archipelagu Zabawy są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja Kulturalna.
***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

drukuj

Kontakt dla mediów

Przemysław Draheim

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98