Bella Skyway rozświetla Toruń w National Geographic

Bella Skyway rozświetla Toruń w National Geographic

National Geographic słynie z pięknych kadrów. Tym razem na jego antenie zagościły ujęcia z dziesiątej edycji jednego z największych festiwali światła w Europie. Jeszcze do 30 listopada na kanałach National Geographic, Nat Geo Wild Poland i Nat Geo People obejrzeć można materiał prezentujący piękny i rozświetlony Toruń, podczas Bella Skyway Festival.

Wszystkim, którzy już wyczekują na kolejną edycję Bella Skyway, National Geographic pozwala przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile tegorocznej odsłony wydarzenia. Minutowy materiał, który prezentuje Toruń w żywych barwach świateł festiwalu, pojawia się na kanałach telewizyjnych National Geographic, Nat Geo Wild Poland oraz Nat Geo People do 30 listopada 2018 roku w godzinach popołudniowych i wieczornych.

W filmie możemy zobaczyć Toruń pełen żywej i festiwalowej atmosfery, a także najciekawsze i najbarwniejsze instalacje 10. Bella Skyway Festival. Pojawiają się wśród nich między innymi magiczna instalacja „Installation de feu” francuskiej grupy Cie Carabosse, intrygująca konstrukcja „Supercube”, mapping „Legendy Północy” na Teatrze im. Wilama Horzycy czy fragment projekcji 3D „Twarze” z udziałem Steve’a Nasha i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. W filmie przypomniane jest także, że toruńska starówka została wpisana na  listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W materiale wykorzystane zostały ujęcia grupy i muzyka Proxymedia, a także zdjęcia Adama Brzozy, fotografa „National Geographic”, który wykonywał zdjęcia podczas tegorocznej edycji Bella Skyway Festival.

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, B&G Technology, Water Control, Mionetto, Specjal oraz Legendia. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Bella Skyway Festival 2018

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Kontakt dla mediów

Bella Skyway rozświetla Toruń w National Geographic

Przemysław Draheim
Rzecznik Prasowy | Zastępca dyrektora instytucji

p.draheim@tak.torun.pl
+48 883 32 16 98