Biesiada Rodzinna na Bielawach

Biesiada Rodzinna na Bielawach

Koncert Teresy Werner i Leszczy z udziałem Kacpra Kuszewskiego, a także grill oraz gry i zabawy dla dzieci — muzycznie i rodzinnie zapowiada się Biesiada Rodzinna na Bielawach, która odbędzie się 15 maja (niedziela) 2016 roku na parkingu obok parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wydarzenie finansowane jest z budżetu partycypacyjnego mieszkańców Torunia.

Niedzielne majowe popołudnie warto spędzić na toruńskich Bielawach. W godzinach od 14.30 do 22.00 na parkingu przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy wszyscy przybyli będą mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Nie zabraknie także grilla z kiełbaskami i wielu innych niespodzianek.

Na godzinę 16.00 zaplanowano plenerowy koncert Teresy Werner, jednej z gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, która swoją muzyczną karierę rozpoczynała w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. Jej piosenki oraz teledyski są regularnie emitowane w regionalnych i ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz na antenach radiowych. Artystka ma na swoim koncie nagrane trzy płyty CD oraz dwa krążki DVD z dotychczasowymi wideoklipami, jak również Złotą Płytę za album „Spełnić marzenia”, którego premiera odbyła się w 2012 roku.

Podczas koncertu usłyszymy znane i lubiane przeboje Teresy Werner takie, jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”. Z artystką, która występowała na scenach największych teatrów świata i koncertowała na kilku kontynentach będą mogli zaśpiewać również jej toruńscy fani.

O godzinie 18.30 wystąpi zespół Leszcze. W 2016 roku do Leszczy dołączył Kacper Kuszewski — jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce. Grupa w nowym składzie wciąż flirtuje z tradycją polskiej piosenki, dodając do rozrywkowej klasyki świeży powiew energii i dużą dawkę poczucia humoru. Za piosenkę „Ta dziewczyna” zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach grupa wygrała ten festiwal i dostała Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”.

Podczas Biesiady Rodzinnej na Bielawach będziemy mieli szansę przypomnieć sobie przeboje Leszczy sprzed lat w nieco innych aranżacjach muzycznych oraz wysłuchać nowych piosenek, które dzięki tanecznym rytmom poderwą do tańca niejednego uczestnika rodzinnego spotkania.

Biesiada Rodzinna na Bielawach to projekt organizowany w ramach budżetu partycypacyjnego mieszkańców Torunia. Budżet partycypacyjny jest szczególnym sposobem decydowania o części wydatków publicznych. Polega na tym, że władze lokalne oddają do dyspozycji mieszkańców część miejskiego budżetu. Dzięki temu każdy z nas może samodzielnie zgłaszać, a potem decydować w głosowaniu, na co te pieniądze zostaną wydane. Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym: http://www.torun.pl/pl/miasto/budzet-partycypacyjny-torunia-2017.

Wydarzenie jest organizowane przez Parafię Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu,
w ramach budżetu partycypacyjnego mieszkańców Torunia.

Dodatkowa informacja: Informujemy, iż podczas koncertu Teresy Werner obowiązuje zakaz rejestracji audio-video na żadnym znanym nośniku, bez uprzedniej zgody managera artystki: Krzysztof Szwed, telefon kontaktowy: 601 541 993.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

drukuj