Nabór projektów na 8. edycję Bella Skyway Festival

Nabór projektów na 8. edycję Bella Skyway Festival

Już po raz ósmy toruńskie Stare Miasto zamieni się w magiczną rozświetloną przestrzeń. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i inne świetlne działania. Termin zgłaszania projektów upływa 8 kwietnia 2016 roku. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje można znaleźć w serwisie internetowymhttp://art.bellaskyway.pl/pl/.

Promując żywe doświadczanie zmieniającej się przestrzeni miejskiej, kolejna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 23–28 sierpnia 2016 roku.

Od lat festiwal zmienia wizerunek Torunia, dodając warstwę wyjątkowej korelacji nauki i sztuki. Coroczny powrót festiwalowej gry świateł gwarantuje ponowne spotkanie z magią, dynamizmem i kreatywnością. W tym roku wyruszymy w kolejną niesamowitą świetlną podróż z artystami z całego świata — wyjaśnia Maciej Makowski, koordynator Bella Skyway Festival.

Ubiegłoroczna edycja Bella Skyway Festival zgromadziła w Toruniu ponad 350 tysięcy widzów. Mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni goście, mogli oglądać dziewięć instalacji świetlnych, cztery mappingi 3D oraz szereg wydarzeń towarzyszących i akcji specjalnych.

W ramach prowadzonego naboru czekamy na zgłoszenia artystów, którzy w swoich twórczych realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D. W formularzu, który dostępny jest w serwisie internetowym festiwalu, należy podać zarówno opis projektu, jego przekaz, inspiracje, jak i koszt produkcji — dodaje Maciej Makowski.

MikroCUDA! MAKROskarby! Kosmos w akcji! Siódma edycja Bella Skyway Festival przyniosła imponujące mappingi 3D na fasadach budynków, interaktywne projekcje i świetlne instalacje oraz coś, czego w Polsce jeszcze nie było — „Water Concept Opera”, imponujące widowisko na systemie kurtyn wodnych na Wiśle. Specjalnie dla Państwa przypominamy filmową relację z ubiegłorocznej edycji festiwalu przygotowaną przez Proxymedia TV & Film Production — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

drukuj