Gorący Sylwester w Toruniu

Gorący Sylwester w Toruniu

Popularne brzmienia takich hitów, jak „Lato”, „Da da da”, „Ławka” czy „Mów mi Elvis” w wykonaniu Olka Klepacza i Formacji Nieżywych Schabuff oraz taneczna muzyka z różnych stron świata w aranżacjach zespołu „Hands up!” i barwne fajerwerki na przywitanie Nowego Roku — sylwestrowy wieczór w Toruniu, bez względu na pogodę, zapowiada się bardzo gorąco.

Kulturalne wydarzenia starego roku w Toruniu 31 grudnia zakończy tradycyjny plenerowy Sylwester na Rynku Staromiejskim. Wzorem lat ubiegłych na scenie zagoszczą zespoły, które umilą wszystkim przybyłym muzyczną zabawę. Początek już o godzinie 22.30. Jako pierwszy w sylwestrową muzyczną atmosferę wprowadzi publiczność zespół „Hands up!”.

Grupa zaprezentuje się z wiązanką rockowych, tanecznych utworów, wśród których publiczność będzie miała okazję przypomnieć sobie znane i lubiane hity lat 80. i 90. Półtoragodzinne widowisko wypełnione przebojami polskiej i zagranicznej muzyki sprzed lat sprawi, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Podczas koncertu wykonywanego w pełni na żywo przez 7-osobowy zespół nie zabraknie muzyki latynoskiej, disco, pop oraz rocka. Dzięki wspaniałym tancerkom ten wieczór będzie nie tylko muzyczny, ale też taneczny — informuje Agnieszka Marecka, koordynator wydarzenia.

O północy nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i tak lubianych sylwestrowych fajerwerków. Bezpośrednio po symbolicznym przywitaniu Nowego Roku swój koncert rozpocznie Formacja Nieżywych Schabuff — rockowo-popowa grupa powstała w pierwszej połowie lat 80., będąca laureatem wielu ogólnopolskich nagród muzycznych i zdobywcą Złotych Płyt.

Niemal wszyscy znają i nucą do dziś niezapomniane słowa piosenek „Lato, lato wszędzie. Zwariowało, oszalało moje serce” czy „Ja nie kocham Ciebie, Ty nie kochasz mnie”. Będzie to zatem dobra okazja do wspólnego śpiewania hitów zespołu, jak również zabawy przy mniej znanych utworach Formacji Nieżywych Schabuff. Pogoda może być mroźna, ale na scenie na pewno będzie gorąco — dodaje Krystian Kubjaczyk, Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Muzyczna sylwestrowa noc na scenie plenerowej usytuowanej na Rynku Staromiejskim zakończy się o godzinie 1.30.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w sylwestrowym wieczorze na Rynku Staromiejskim przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo uczestników zabawy — wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych — dodaje Agnieszka Marecka.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

drukuj