30 sierpnia 2018, Toruńska Agenda Kulturalna

Początek września z Festiwalem Teatrów Ulicznych

Nowa odsłona klasycznej opowieści oraz refleksyjny spektakl o samotności we współczesnym świecie – kolejne wyjątkowe widowiska w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych to propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Już w sobotę 1 września 2018 roku, o godz. 20.00 w Fosie Zamkowej Teatr Baj Pomorski zaprezentuje spektakl „Księga Dżungli”, a dzień później, w niedzielę 2 września 2018 r., również o godzinie 20.00 w tym samym miejscu, zobaczyć będzie można poruszający spektakl „Józef i Maria”.

Festiwal Teatrów Ulicznych wciąż trwa! 19 sierpnia mieliśmy okazję obejrzeć niezwykły i melancholijny spektakl „[Dream!] austriackiego duetu Belle Etage. Była to ciekawa podróż do inspirującego świata, gdzie można odetchnąć na chwilę i zrelaksować zmysły. Artystki zaprezentowały mieszaninę elementów gimnastyki artystycznej, pantomimy, akrobatyki, elementów ulicznych, które w połączeniu stworzyły surrealistyczną i bajeczną, a także nowoczesną opowieść o marzeniach. Zbliżające się dwie kolejne odsłony Festiwalu Teatrów Ulicznych zaproszą do zabawy i skłonią do refleksji młodszych i starszych pasjonatów teatralnych wrażeń.

Doskonałą propozycją dla najmłodszych widzów będzie sobotni teatr na poduchach w Fosie Zamkowej. Spektakl „Księga dżungli”, który odbędzie się 1 września o godz. 20.00 to klasyczne opowiadania ze zbioru Księga Dżungli R. Kiplinga, które ułożone zostały w wartką historię chłopca wychowanego przez wilki. W spektaklu w wykonaniu Teatru Baj Pomorski, krok po kroku przedzieramy się przez najgłębsze zakątki tropikalnej dżungli, poznając jej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety.

FTU 2018 — "Księga Dżungli" oraz "Józef i Maria"

Dzień później, 2 września, w niedzielę o godz. 20.00, w Fosie Zamkowej coś dla trochę starszych widzów. „Józef i Maria” to spektakl urabny w fascynujące kreacje Teresy Stępień-Nowickiej i Pawła Tchórzelskiego. To ciekawa interpretacja dzieła Petera Turriniego o tym samym tytule. Dwoje obcych sobie ludzi, sprzątaczka i stróż nocny, spotyka się w pustym centrum handlowym zamkniętym na czas Bożego Narodzenia. O czym rozmawiają? Co ich w życiu rozczarowało, co okazało się złudną nadzieją? Spektakl to poruszająca opowieść o samotności oraz gorzki wyrzut wobec kapitalistycznego świata, w którym nie dla wszystkich znajdzie się miejsce. Wszystko w nietypowej, plenerowej odsłonie w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Weź udział w konkursie fotograficznym „Teatry Uliczne w obiektywie”!

FTU 2018 — Konkurs

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca ponadto do wzięcia udziału w trwającym konkursie fotograficznym pod nazwą „Teatry uliczne w obiektywie”. Spektakle „Księga Dżungli” i „Józef i Maria” to jedne z ostatnich spektakli w ramach festiwalu, a z pewnością są to widowiska, które zasługują na uwiecznienie, a być może i na główną nagrodę! Jednocześnie przypominamy, że konkurs obejmuje wszystkie spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych. Aby wziąć w nim udział wystarczy, że podczas jednego ze spektakli w ramach festiwalu uczestnik zrobi zdjęcie i prześle je na adres konkurs@tak.torun.pl! Autorzy trzech najlepszych zdjęć  otrzymają nagrodę specjalną aparat Fujifilm Instax Mini 90. Dodatkowo wyróżnione zostaną trzy zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów Toruńskiej Agendy Toruńskiej. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 24 września 2018 roku.

Do wygrania jeden z trzech aparatów Fujifilm Instax Mini 90 – to stylowy sprzęt, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego. Tym samym aparat jest swoistym specjalistą w dziedzinie aparatów fotografii natychmiastowej, które po zrobieniu zdjęcia, natychmiast je wywołuje. Dzięki Fujifilm Instax Mini 90 można cieszyć się fotografia od razu po jej wykonaniu!

Podstawowe zasady

  1. Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@tak.torun.pl w terminie do 24 września 2018 roku z dopiskiem „Teatry Uliczne w obiektywie”.
  2. Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).
  3. W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.
  4. W konkursie można zgłosić dowolną ilość zdjęć z każdego spektaklu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, niemniej w ramach jednego zgłoszenia należy wysłać jedno zdjęcie.

***

Sponsorem Festiwalu Teatrów Ulicznych jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia — spółka PGE Toruń należąca do grupy PGE Energia Ciepła. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kontakt

Przemysław Draheim

Rzecznik Prasowy | Kierownik Działu Promocji i Marketingu
Marii Konopnickiej 13/4
87-100 Toruń
mobile: +48 883 32 16 98