29 sierpnia 2018, Toruńska Agenda Kulturalna

Fotorelacja z 10. Bella Skyway Festival

10. edycję Bella Skyway Festival definiował motyw energii i z pewnością można stwierdzić jedno – było żywiołowo! W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 400 tysięcy osób, czyli prawie o 20 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Fotorelacja z tego wspaniałego wydarzenia kulturalnego jest już dostępna!

Bella Skyway Festival to raj dla forografów – zarówno profesjonalnych jak i amatorów. W tym roku tematem przewodnim festiwalu była „Energia” z pewnością nie zabrakło żywiołowych i dynamicznych kadrów. Dużym zainteresowaniem ze strony fotografów cieszyły się, m.in. ogromna ogniowa instalacja „Installation de feu” na Zamku Krzyżackim i w Fosie Zamkowej, mapping „Twarze” z muzyką na żywo na Collegium Maximum czy multimedialna instalacja „I Toruń”. Sukcesywnie, od pierwszego dnia festiwalu, w Internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych pojawiały się fotografie tychże instalacji z różnych perspektyw.

Warto pamiętać, że fotografowanie ma jedną istotną funkcję – zatrzymywanie chwili. Podczas kiedy instalacje nieruchomo pozowały do zdjęć, w każdej sekundzie można było uchwycić zachwyt uczestników — od szczerego uśmiechu na twarzach najmłodszych po uznanie w oczach najstarszych. Każda z projekcji lub instalacji stwarzała okazję do sfotografowania całej gamy emocji.

Oficjalna fotorelacja z 10. Bella Skyway Festival w Toruniu:

Zobacz galerię 10. Bella Skyway Festival

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, B&G Technology, Water Control, Mionetto, Specjal oraz Legendia. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Kontakt

Przemysław Draheim

Rzecznik Prasowy | Kierownik Działu Promocji i Marketingu
Marii Konopnickiej 13/4
87-100 Toruń
mobile: +48 883 32 16 98