Toruńska Agenda Kulturalna

20 lipca 2018, 21:56, Toruńska Agenda Kulturalna

Werdykt Jury Przeglądu Konkursowego IX edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu

Jury IX edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu w składzie: Krzesimir Dębski (przewodniczący), Magdalena Wojewoda-Mleczko (RMF Classic), Aniela Hebel-Szmak, Bogusław Nowicki, Jakub Wocial (Teatr Rampa):

- nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie piosenki z filmu zagranicznego w wysokości 3.000 złotych (słownie: trzy tysiące złotych), ufundowaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich otrzymuje: Natalia Piotrowska z Warszawy za wykonanie piosenki „Never Enough” z filmu „Król rozrywki”.

- nagrodę specjalną za wykonanie piosenki z filmu polskiego w wysokości 4.000 złotych (słownie: cztery tysiące złotych) ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej otrzymuje: Ewa Łobaczewska z Białegostoku za wykonanie piosenki „Co robić w taką noc” z filmu „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”.

- trzecią nagrodę regulaminową w wysokości 5.000 złotych (słownie: pięć tysięcy złotych) ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymuje: Małgorzata Janek z Węgorzewa za wykonanie piosenek: „Nie pokonasz miłości” z filmu „Wiedźmin” i „Feeling Good” z filmu „Point of No Return”.

- drugą nagrodę regulaminową w wysokości 6.000 złotych (słownie: sześć tysięcy złotych) ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS otrzymuje: Sandra Mika z Krakowa za wykonanie piosenek: „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie” i „He Lives In You” z filmu „Król Lew 2”.

- Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w wysokości 12.000 złotych (słownie: dwanaście tysięcy złotych) oraz statuetkę Złotego Jabłka otrzymuje: Kamil Franczak za wykonanie piosenek: „Obcy Astronom” z filmu „Zero życia" i „Crazy In Love” z filmu „50 twarzy Greya".

 

Więcej informacji o IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na stronie: www.tak.torun.pl lub www.piosenkafilmowa.pl

  ***

Organizatorami Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sponsorem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest firma Bud-Tech. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/