Toruńska Agenda Kulturalna

13 lipca 2018, 15:41, Toruńska Agenda Kulturalna

Włoski spektakl na Festiwalu Teatrów Ulicznych i konkurs fotograficzny!

Zjawiskowe machiny w ruchu połączone z barwnymi strojami i olśniewającym teatrem gestu – spektakl „Cafe Eurøpa”, który torunianie będą mogli zobaczyć już 14 i 15 lipca w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych zapowiada się na nie lada widowisko! Dodatkową zachętą do wybrania się na spektakl jest fakt, że wraz z wydarzeniem rusza konkurs fotograficzny „Teatry Uliczne w obiektywie”, który trwać będzie do 24 września 2018 r. Do wygrania atrakcyjne nagrody – aparaty Fujifilm Instax Mini 90 pozwalające natychmiast wywołać zrobione zdjęcia!

„Cafe Eurøpa” to drugi spektakl w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Niezwykłe widowisko wprost z Włoch zaprezentuje grupa Ondadurto Teatro, już w ten weekend, w sobotę 14 lipca o godz. 22:00 i w niedzielę 15 lipca o godz. 21:30 przy parkingu Areny Toruń. Działania tej grupy teatralnej oscylują głównie wokół teatru fizycznego, sztuki cyrkowej oraz teatru gestu – spodziewać się więc można nie lada widowiska!

Spektaklem „Cafe Eurøpa”, teatr Ondadurto czerpie przyjemność z wyśmiewania się z przywar i hipokryzji ludzkości. Luźno oparty na arcydziele kinowym „Dogville” Larsa von Triera i tragikomicznej sztuce „Wizyta starszej pani” Friedricha Dürrenmatta, „Cafe Eurøpa” jest alegorią nowoczesnego społeczeństwa, groteskową opowieścią, w której do rzeczywistości przenika poezja, a do świata snów – okrucieństwo codziennego życia. Z uwielbieniem dla paradoksu i prowokacji, spektakl tropi zepsucie ludzkiej natury. Będzie to zatem doskonałe widowisko zarówno w warstwie

Weź udział w konkursie fotograficznym „Teatry Uliczne w obiektywie”!

Niezwykłe akrobacje, zachwycające scenografie, emocjonujące efekty specjalne oraz pełne humoru i refleksji występy artystów z całego świata w sąsiedztwie niezwykłej architektury toruńskiej starówki i jej okolic. Trwa kolejna edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych – pełna kolorów, dynamizmu i wspaniałych wrażeń. Emocji, które z całą pewnością warto uchwycić! Pierwsza okazja ku temu już w ten weekend 14 i 15 lipca podczas spektaklu „Cafe Eurøpa” włoskiej grupy Ondadurto Teatro!

Toruńską Agenda Kulturalna zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Teatry Uliczne w obiektywie”. Wystarczy, że podczas jednego ze spektakli w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych uczestnik zrobi zdjęcie i prześle je na adres konkurs@tak.torun.pl! Autorzy trzech najlepszych zdjęć otrzymają nagrodę specjalną – aparat Fujifilm Instax Mini 90. Dodatkowo wyróżnione zostaną trzy zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 24 września 2018 r.

Do wygrania jeden z trzech aparatów Fujifilm Instax Mini 90 – to stylowy sprzęt, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego. Tym samym aparat jest swoistym specjalistą w dziedzinie aparatów fotografii natychmiastowej, które po zrobieniu zdjęcia, natychmiast je wywołuje. Dzięki Fujifilm Instax Mini 90 można cieszyć się fotografia od razu po jej wykonaniu!

Podstawowe zasady

- Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@tak.torun.pl w terminie do 24 września 2018 roku z dopiskiem „Teatry Uliczne w obiektywie”.

- Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).

- W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.

- W konkursie można zgłosić dowolną ilość zdjęć z każdego spektaklu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, niemniej w ramach jednego zgłoszenia należy wysłać jedno zdjęcie.

 

 ***

Sponsorem Festiwalu Teatrów Ulicznych  jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia — spółka PGE Toruń należąca do grupy PGE Energia Ciepła. Partnerem wydarzenia jest Włoski Instytut Kultury w Warszawie. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Marii Konopnickiej 13/4 (III piętro), 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

jpg, rozmiar: 1 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 2 MB
pobierz plik
pdf, rozmiar: 124 KB
pobierz plik