Toruńska Agenda Kulturalna

23 maja 2018, 12:38, Toruńska Agenda Kulturalna

Gwiazdy w Toruniu na Dzień Matki

Hity polskiej i światowej muzyki, wybitne głosy, energetyczny zespół utalentowanych muzyków, a także dwoje charyzmatycznych konferansjerów – tak zapowiada się niezwykły wieczór przygotowany dla wszystkich mam, choć nie tylko, z okazji Dnia Matki. Już w piątek, 25 maja o godz. 17:30 na Rynku Staromiejskim wystąpi Lora Szafran i Arek Kłusowski w towarzystwie Energy Puma Band pod dyrekcją Katarzyny „Pumy” Piaseckiej. Koncert poprowadzi legenda dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska i znany z Polskiego Radia dziennikarz Marcin Kusy. Wstęp wolny!

Energy Puma Band to z pewnością jedyny taki zespół w Polsce. Siedmioosobowy zgrany band, złożony z wybitnych muzyków, absolwentów oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją wszechstronnej artystki, Katarzyny „Pumy“ Piaseckiej – dyrygentki, kompozytorki, aranżerki, pianistki, autorki tekstów, producentki. To grupa dojrzałych osobowości artystycznych działająca od 2012 roku. Energy Band to skład nowoczesnego small bandu powiększanego do big bandu wykonującego standardy muzyki rozrywkowej, jak i utwory autorskie w nietuzinkowych, energetycznych aranżacjach.

Energy Puma Band.jpg

Katarzyna „Puma” Piasecka w swojej karierze współpracowała z wieloma znanymi osobistościami muzycznymi, takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski czy Zygmunt Kukla.

Występ Energy Puma Bandu z całą pewnością będzie wydarzeniem pełnym pozytywnej i dobrej energii, i na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. Szczególnie, że z big bandem wystąpi dwoje znakomitych solistów – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Lora Szafran.png

Lora Szafran uznawana jest za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. Swoją karierę rozpoczęła już na studiach, współpracując z czołową grupą jazzową Walk Away. W swojej karierze współpracowała także z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej – począwszy od Włodzimierza Nahornego, Bohadana Hołowni, Mikołaja Tokaja, a skończywszy na Janie „Ptaszynie” Wróblewskim, Henryku Miśkiewiczu czy Zbigniewie Namysłowskim. Wygrywała także liczne festiwale takie jak: Sopot 90 – Grand Prix i Bursztynowy Słowik, Bregenz – Austria 90, Cesme – Turcja 91. Lora Szafran z sukcesami daje koncerty na całym świecie – chociażby w Wielkiej Brytanii, Francji. Danii, we Włoszech, Rosji, Izraelu czy USA.

Arek Kłusowski.jpg

Arek Kłusowski to jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju. Jest finalistą „The Voice Of Poland”, a także uczestnikiem programu „Idol”. Na swoim koncie ma wiele muzycznych nagród – zdobytych zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. festiwal Eurokids oraz Calzoni del Mondo we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie, Srebrna Jantra w Bułagarii. Jest także pomysłodawcą i producentem ogólnopolskiego projektu muzycznego „Tributr to Jantar”. Pomimo młodego wieku może pochwalić się współpracą z synem Gary'ego Moore’a – Jackiem Moorem oraz z Jennifer Batten, słynną gitarzystką Michaela Jacksona. Kłusowski teksty pisze również dla wielu gwiazd rodzimej sceny muzycznej – Ewy Farnej, Mateusza Ziółko czy chóru Sound and Grace.

Na koncercie z okazji Dnia Matki możemy spodziewać się zjawiskowego wykonania doskonale znanych piosenek. Energy Puma Band grywa utwory takich artystów jak Stevie Wonder, Ray Charles, Earth Wind & Fire czy Czesław Niemen, choć nie brakuje też twórczości autorskiej.

W rolę prowadzących wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna, a także Marcin Kusy, charyzmatyczny dziennikarz Polskiego Radia.

 

Kod do umieszczenia na stronie: <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cANFKaFZXTk" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na koncercie przewidziane są miejsca siedzące – ich liczba jest ograniczona.

 ***

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

swieto-muzyki-swieto-tanca-2018-belka.png.png

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

png, rozmiar: 1 MB
pobierz plik
png, rozmiar: 790 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 55 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 572 KB
pobierz plik
png, rozmiar: 982 KB
pobierz plik