Toruńska Agenda Kulturalna

17 maja 2018, 14:08, Toruńska Agenda Kulturalna

Dzień Matki pełen przebojów i festiwal dla dzieci, jakiego w Toruniu jeszcze nie było!

Przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Lory Szafran i Arka Kłusowskiego oraz niezwykłej aranżacji Energy Puma Band podczas koncertu 25 maja 2018 roku na Dzień Matki, a także Archipelag Zabawy, nowy festiwal dla dzieci, który 15 i 16 czerwca 2018 roku w Arenie Toruń zaoferuje ogrom atrakcji, rozwijających warsztatów i przede wszystkim doskonałą zabawę – najbliższe tygodnie upłyną nam zatem pod znakiem pasjonujących wydarzeń dla całej rodziny.

 

Dzień Matki pełen energetycznych przebojów

 

Już 25 maja o godz. 17:30 na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpi siedmioosobowy zespół pod dyrekcją Katarzyny Pumy Piaseckiej i zaprezentuje hity polskiej i światowej muzyki. Towarzyszyć im będzie Lora Szafran, a także Arek Kłusowski. Koncert poprowadzi legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska i dziennikarz Polskiego Radia, Marcin Kusy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Energy Puma Band to z pewnością jedyny taki zespół w Polsce. Siedmioosobowy zgrany band, złożony z wybitnych muzyków, absolwentów oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją wszechstronnej artystki, Katarzyny „Pumy“ Piaseckiej – dyrygentki, kompozytorki, aranżerki, pianistki, autorki tekstów, producentki. To grupa dojrzałych osobowości artystycznych działająca od 2012 roku. Energy Band to skład nowoczesnego small bandu powiększanego do big bandu wykonującego standardy muzyki rozrywkowej, jak i utwory autorskie w nietuzinkowych, energetycznych aranżacjach.

tak-dzien-matki-2018-plakat.png

 

Występ Energy Puma Bandu z całą pewnością będzie wydarzeniem pełnym pozytywnej i dobrej energii, i na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. Szczególnie, że z big bandem wystąpi dwoje znajomitych solistów – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Katarzyna „Puma” Piasecka w swojej karierze współpracowała z wieloma znanymi osobistościami muzycznymi, takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski czy Zygmunt Kukla. W Toruniu wraz z zespołem wystąpi Lora Szafran, uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych oraz Arek Kłusowski, uczestnik The Voice of Poland i Idola, a także jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju!

Na koncertach Energy Puma Band grywa repertuary takich artystów jak Stevie Wonder, Ray Charles, Earth Wind & Fire czy Czesław Niemen, choć nie brakuje też twórczości autorskiej. Możemy zatem spodziewać się zjawiskowej oprawy artystycznej!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na koncercie przewidziane są miejsca siedzące.

 

Festiwal dla dzieci, jakiego w Toruniu jeszcze nie było!

 

Archipelag-zabawy-title.jpg

Kolejka tyrolska, gry planszowe w gigantycznej skali, wyścigi mini samochodów, cyrkowe animacje, emocjonujące koncerty i spektakle czy rozwijające warsztaty, na których współtworzyć będzie można gigantycznego smoka, poznać tajniki gry na instrumentach lub barwne twarze kina – już 15 i 16 czerwca zapraszamy całe rodziny, a w szczególności dzieci – do Areny Toruń. Na kulturalnej mapie Torunia pojawi się nowy, fascynujący festiwal – Archipelag Zabawy. Zatem ahoj przygodo!

Tylko na dwa czerwco­we dni, kiedy to Słoń­ce i Księżyc ustawiają się wobec siebie w niespo­tykanej pozycji, na oceanie kalendarium kulturalnego, wyłania się zaginiony Archi­pelag. Łańcuch wysp, o którym krążą nie­stworzone legendy. Je­dynie przez ten krótki czas możliwe jest wy­ruszenie w zapierającą dech w piersiach przy­godę i dotarcie do miejsca pełnego zachwycających atrakcji – Archipelagu Zabawy!

Archipelag-Zabawy.jpg

 „Archipelag Zabawy. Toruński Festiwal dla Dzieci” przyjmie formułę dwudniowego wydarzenia wypełnionego atrakcjami. Przemyślany jest tak, aby po przekroczeniu drzwi Areny Toruń, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko byłyby okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju. W ośmiu strefach tematycznych – wyspach archi­pelagu – rozlokowane zostanie kilkadziesiąt zaskakujących nie­spodzianek. Z pewnością nie zabraknie atrakcji sporto­wych, teatralnych, war­sztatów plastycznych, cyrkowych, naukowych czy zajęć poruszających tematy bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

Zdecydowanie na Archipelagu Zabawy nie będą nudzić się nawet dorośli. Wyspy, czyli strefy tematyczne, przemyślane są tak, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł coś dla siebie. A z pewnością jest w czym wybierać, bo w tworzenie Archipelagu zaangażowały się największe toruńskie instytucje kulturalne, oddziały Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także najważniejsze kluby sportowe w Toruniu – podkreśla Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Szczegółowy opis atrakcji, a także więcej informacji o Archipelagu Zabawy już wkrótce na stronie www.tak.torun.pl a także www.archipelagzabawy.pl

 

Archipelag Zabawy odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca 2018 roku.

Wstęp na teren festiwalu wolny!

 

***

Organizatorem wydarzeń jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

 

swieto-muzyki-swieto-tanca-2018-belka.png.png

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

png, rozmiar: 1 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 366 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 109 KB
pobierz plik
png, rozmiar: 70 KB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 451 KB
pobierz plik