24 kwietnia 2018, Toruńska Agenda Kulturalna

Majówka w Toruniu także roztańczona!

Pokazy taneczne kilkunastu najlepszych szkół tańca, różnorodne style taneczne, począwszy od tradycyjnego tańca irlandzkiego, a skończywszy na orientalnym tańcu brzucha, a także impreza w stylu silent disco – tegoroczna Majówka to nie tylko liczne koncerty czy spektakle, ale także niecodzienne, taneczne wydarzenia takie jak Święto Tańca czy Cicha impreza. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

  

Święto Tańca – 28 kwietnia 2018, g. 14:00 – 18:00, Rynek Staromiejski

  

Świeto Tańca organizowane przez Toruńską Agendę Kulturalną rozpocznie się w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. o godz. 14:00 na plenerowej scenie usytuowanej na Rynku Staromiejskim. Taneczne pokazy będzie można oglądać do godz. 18:00.

Podczas wydarzenia miłośnik niemal każdego gatunku tańca znajdzie coś dla siebie. Wśród licznych pokazów, zobaczyć będzie można występy takich grup i szkół tańca jak Powietrzyńska Studio Tańca (Grupa Jazz), zespół PUENTA i zespół HULAJ-NOGA z OPP Dom Harcerza w Toruniu, Urban Dance School, Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM-X czy Studio Tańca Sportowego FAN.

Święto Tańca pełne będzie także egzotycznych akcentów, a to za sprawą występu takich grup jak Zooni i Kamini Oriental Dance, wykonujących taniec orientalny, czy Beledi Belly Dance, która zaprezentuje taniec brzucha. Nie zabraknie też bardziej europejskich klimatów – tutaj w podróż do Irlandii zabierze nas Zespół Tańca Irlandzkiego Avalon – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W programie zaplanowane zostały także warsztaty Zumba Fitness, które poprowadzi licencjonowany instruktor zumby fitness, Tomasz Florja.

 

 TAK-ST-2018-B1.png

Cicha Impreza – 4 – 6 maja 2018, g. 16:00 – 19:00, Pod Krzywą Wieżą

 

Jednak  Święto Tańca to nie koniec tanecznych atrakcji podczas tegorocznej Majówki. Od 4 do 6 maja, codziennie od godz. 16:00 na ulicy Pod Krzywą Wieżą odbywać się będzie Cicha Impreza. W niezwykłym wydarzeniu w stylu silent disco bawić będzie można się do godz. 19:00.

Cicha impreza to doskonała okazja dla osób, które lubią bawić się w swoim rytmie! Do zabawy zostaje zaproszonych trzech DJ-ów, którzy zaserwują uczestnikom muzykę w trzech różnych gatunkach muzycznych. Każdy z imprezowiczów dostaje parę słuchawek, po czym może dowolnie zmieniać muzykę i bawić się w jej rytmie! Efekt końcowy będzie taki, że choć wszyscy uczestnicy będą słyszeć muzykę,  wokół panować będzie zaskakująca cisza.

Wydarzenie finansowane z Budżetu Partycypacyjnego Mieszkańców Torunia, projekt nr SM0094 - okręg Staromiejskie.

  

Koncertowe atrakcje podczas Majówki – 1, 5 i 6 maja 2018, Rynek Staromiejski

 grafika-koncerty.png

 

Podczas Majówki nie zabraknie też niebywałych muzycznych wrażeń. Już 1 maja o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim wystąpi argentyński bluesman José Luis Pardo, który oprócz doskonałej pogody, ze słonecznej Hiszpanii przywiezie także zachwycające riffy i porywające bluesowe melodie. Po ponad 15 latach koncertowania, Pardo dawał koncerty niemal na całym świecie: w Południowej Afryce, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Łotwie, Armenii, Brazylii, Armenii czy nawet w Indiach i Kongo.

5 maja o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim wystąpi natomiast piosenkarka, kompozytorka i producentka muzyczna, Natalia Kukulska. Artystka zaprezentuje nie tylko swoje najbardziej znane hity, ale także piosenki z najnowszego albumu „Halo tu Ziemia”, wydanego w 2017 r.

Doskonałym zwieńczeniem toruńskiej Majówki będzie za to koncert  6 maja o godz. 18:00 na Rynku Staromiejskim. Wystąpi ikona polskiej muzyki – Wojciech Gąssowski. Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, największą popularność zyskał w latach 80. przebojem „Gdzie się podziały tamte prywatki”. W latach 70. królowała jego piosenka pt. „Przygoda bez miłości”, a w latach 60.  „Zielone wzgórza nad Soliną”.

Wstęp na te wydarzenia będzie bezpłatny.

 

 

Więcej informacji o wydarzeniach podczas Majówki na: https://www.tak.torun.pl/a/608

Pełen program toruńskiej Majówki na: www.torun.pl/majowka2018

 

majowka-belka-2018.png

 

Kontakt

Przemysław Draheim

Rzecznik Prasowy | Kierownik Działu Promocji i Marketingu
Marii Konopnickiej 13/4
87-100 Toruń
mobile: +48 883 32 16 98