Toruńska Agenda Kulturalna

7 lutego 2018, 14:58, Toruńska Agenda Kulturalna

Shakin' Stevens - oficjalna biografia

Shakin’ Stevens

Shakin’ Stevens wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby zagrać koncert w Arenie Toruń.

Shaky'iemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje swoich wybranych hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to nowe piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, będą również niespodzianki!

Urodzony w Cardiff w Południowej Walii, Shakin’ Stevens, wokalista i autor tekstów, znany także jako Shaky, założył swój pierwszy zespół w wieku 15 lat i nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła.

Po wielu latach, występując w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się najlepiej sprzedającym się artystą dekady, jednocześnie stając się unikalną, sprzedającą platyny, międzynarodową gwiazdą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady”.

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych z najlepszych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville.

Album Shaky'iego „Now Listen” został uznany za wyraźny postęp w muzyce Stevensa – zawierał nowe piosenki, których współautorem wielu był Stevens, i łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.

„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako artystę, autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego Artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.

 

Strona 1 z 3

 

Cytaty z prasy odnośnie albumu „Echoes of Our Times”:

 

„Intensywnie surowe i namiętne. Przeszukując swoją przeszłość, Shakin’ Stevens znalazł drogę, aby ruszyć do przodu.” – The Times

„Nawet teraz, prawie po czterech dekadach po jego pierwszym hicie, „Hot Dog”, jedna rzecz jest pewna – muzyczne pragnienie wciąż płonie w Stevensie.” – The Telegraph

„Album, który całkowicie odnosi sukces na własnych warunkach.” – Q Magazine

„Na pewno to szokujące zmiany… Niespodziewany zwrot w jego długiej karierze. I działa.” – Acoustic Magazine

„Stevens napisał zestaw intrygujących utworów narracyjnych; poślubił swoje kornijskie opowieści ze podkładem muzycznym Americany… Dobra, harmonijki, mandoliny i banjo obfitują, gdy on oddaje się swojemu wewnętrznemu Woddiemu Guthriemu, dając zaskakująco imponujący efekt.” – Uncut Magazine

„Eklektyczny miks Americany, bluesa, roots music, klasycznego rocka… Pożegnalne tak, ale świetny album.” – Maverick Magazine

„Wiele z nowszych „gwiazd”, wywodzących się z Nashville, mogłoby nauczyć się rzeczy albo trzech od Pana Stevensa, o tym jak cholernie dobra piosenka powinna być podana, zarówno na scenie i w studio. Shaky zawsze był człowiekiem z klasą, a to jest klasyczny album.” – Country Music People

„Oto jest dziesięć piosenek, które są tak dobre do słuchania i radowania się… czysta przyjemność to słyszeć… wysoko polecane." – Blues Matters

 

Strona 2 z 3

 

 Co mówiła publika:

 

„Miło słyszeć, że Shaky robi coś innego… Z niecierpliwością czekam, aby usłyszeć te piosenki na żywo.”

„Nowy album jest zachwycający. Ciężko wybrać coś ulubionego…”

„Cały album jest fantastyczny i jestem zachwycony, że Shaky osiąga uznanie, na które zasługuje.”

„Uwielbiam te dźwięki. Świetnie jest widzieć artystę, który idzie do przodu, zamiast robić to samo, ciągle to samo (nie, żeby to nie było dobre).”

„To album, który ostatecznie został przyjęty bez uprzedzeń. Ten z pewnością zdobędzie nową publiczność, a ja nie mogę polecić go mocniej."

Echoes of our Times to absolutnie znakomita płyta. Świetne teksty i zespół.”

„Jako fan od pierwszych dni, pomyślałem, że usłyszeliśmy już wszystko, co mieliśmy od Shakiego, ale kompletnie się pomyliłem. Nowy album jest tak dobry i to tak dobre pożegnanie od niego, teksty są przenikliwe, muzycy na swoich miejscach, a wokal dojrzałą chrypkę na dokładkę. Fantastyczna robota!”

„Myślałem, że „Now Listen” było świetne, ale ten album jest na innym poziomie. Historie opowiedziane w taki sposób, użyte instrumenty, produkcja, głos. Po prostu cię przyciąga, naprawdę oceniam jako jeden z moich ulubionych albumów. Miej to na uwadze.”

„Uwielbiam singla, muszę kupić album! Jestem bluesmanem i to tam jest z wszystkim, co najlepsze! Magia.”

„Będąc fanem od czasów singla „Hot Dog”, uważam, że to znakomity album i dawno spóźniony – ale cóż, warto było czekać.”

 

Strona 3 z 3

 

Oficjalna strona Shakin' Stevensa: http://www.shakinstevens.com/

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 662 072 661 ⋅ http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

png, rozmiar: 5 MB
pobierz plik
png, rozmiar: 2 MB
pobierz plik
png, rozmiar: 5 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 805 KB
pobierz plik