Toruńska Agenda Kulturalna

29 grudnia 2017, 10:10, Toruńska Agenda Kulturalna

Sylwester w Toruniu i jasełkowy konkurs

Sylwester w rytmie big-bitu i przebojów lat 60. i 70., barwny korowód ulicami Starego Miasta i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, mieszkańców Torunia wciąż czeka moc atrakcji w okresie noworocznym.

Od Sylwestra dzieli nas już niewiele, warto więc przygotować się na przywitanie Nowego Roku. W tym roku Torunianie, dzięki zaproszonym wykonawcom, udadzą się w muzyczną podróż do lat 60. i 70. Sylwester rozpocznie się o 22:30, występem Ani Rusowicz, wokalistki, która doskonale odnajduje się w bigbitowych brzmieniach. Zaraz po występie artystki, od 23:15, sylwestrowy klimat z pewnością utrzyma grupa ABBA Tribute Band, która porwie mieszkańców Torunia do tańca, dzięki niezapomnianym przebojom szwedzkich ikon popu. Na toruńskiej Starówce rozbrzmią hity z nieśmiertelnych płyt „Waterloo”, „Arrival” czy „Super Trouper”.

O północy nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i barwnych fajerwerków na toruńskim niebie. Bezpośrednio po symbolicznym przywitaniu Nowego Roku, taneczny nastrój na Rynku Staromiejskim utrzyma Boney M. Tribute Band. Z muzyką gwiazd disco będziemy bawić się do 1:00, czyli do zakończenia miejskiego sylwestra.

Poniżej spot promocyjny, który przedstawia moc atrakcji tegorocznego Sylwestra Miejskiego:

Zmiany w organizacji ruchu

Uwaga! Ważne! W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2017 r. od godziny 08:00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

  • na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika oraz
  • na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2017 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23:45–00:15.

Barwny Orszak i konkurs na przebranie jasełkowe

Jednak Sylwester Miejski to nie koniec atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Torunia na okres świąteczno-noworoczny. Wielkimi krokami zbliża się Orszak Trzech Króli, który już 6 stycznia 2018 roku przejdzie gotyckimi ulicami Torunia. Tym razem będzie jeszcze barwniej – nie tylko za sprawą kuglarzy, grup rekonstrukcyjnych czy wystrzeliwanego konfetti, ale także dzięki gigantycznym postaciom Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli zapowiada się w tym roku szczególnie wyjątkowo, a to za sprawą Królów Gigantów, którzy będą szli w każdej z grup. Pomysł nawiązuje do barwnych parad hiszpańskich, w których pojawiają się właśnie takie postacie gigantes – tłumaczy Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

6 stycznia to jednak nie tylko kolorowy Orszak Trzech Króli, ale także jasełka. Tak jak w poprzednich latach, w ramach Orszaku Trzech Króli organizowany jest konkurs „Jasełkowy Zawrót Głowy”, w ramach którego do wygrania są atrakcyjne nagrody: słuchawki JBL T450 i gra Monopoly edycja Toruń. Wystarczy pojawić się w jasełkowym przebraniu 6 stycznia 2017 roku na Orszaku Trzech Króli i zrobić sobie zdjęcie, uczestnicząc w barwnej paradzie. Liczy się przede wszystkim kreatywność! 6 stycznia zbliża się wielkimi krokami, dlatego pracę nad oryginalnym przebraniem radzimy zacząć już teraz!

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

jpg, rozmiar: 193 KB
pobierz plik
pdf, rozmiar: 9 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 6 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 6 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 185 KB
pobierz plik
pdf, rozmiar: 113 KB
pobierz plik