Toruńska Agenda Kulturalna

24 sierpnia 2017, 18:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Wszystkie smaki Bella Skyway Festival

Zaskakujące smaki z całego świata, przepyszne pierogi i naleśniki, smakowite zapiekanki i kanapki, najlepsza kawa w mieście oraz zdrowe i pełne witamin soki i koktajle — podczas Bella Skyway Festival, trwającego od 22 do 27 sierpnia 2017 roku, na uczestników będą czekać nie tylko zapierające dech w piersiach świetlne instalacje i projekcje, ale także restauracje i kawiarnie, będące w stanie zadowolić nawet największych łasuchów. Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu (i nie tylko) skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów!

Bella Skyway Festival jest pełen atrakcji, a żeby mieć siłę i jak najlepsze nastawienie, aby je obejrzeć, potrzeba wrzucić coś na ruszt. Dokąd się zatem udać? Jeśli jesteście miłośnikami włoskich smaków, zapraszamy na pizzę i makarony do restauracji Stare Metropolis oraz na pyszne potrawy prosto z południa Włoch, które zapewnią kucharze z restauracji Chleb i Wino.  Miłośników pizzy ugoszczą również Domino’s Pizza i Pizza Hut.

W Prowansji zasmakujecie przysmaków wprost spod Wieży Eiffle’a i najlepszych dzieł sztuki winiarskiej. Natomiast Restauracja Luizjana zaserwuje frykasy z Francji, Włoch, Karaibów, Afryki i Ameryki. Będziecie mogli zasmakować tam w przepysznych burgerach i stekach, okraszonych tradycyjnymi przyprawami i sosami.

Punkty Gastronomiczne
Pobierz mapę

 Restauracja Manekin uraczy pysznymi naleśnikami, a Leniwa sprosta oczekiwaniom miłośników pierogów, podobnie jak Weź Zjedz, gdzie będziecie mogli wziąć pierogi w dłoń i ruszyć na dalsze oglądanie festiwalowych instalacji. Chcąc rozsmakować się w tradycyjnej polskiej kuchni zapraszamy do restauracji Jan Olbracht, w której będzie można spróbować również całego wachlarza piw prosto z restauracyjnego browaru. Pyszne dania skosztujecie też w Restauracji Nicolaus, znajdującej się na przeciwko domu Mikołaja Kopernika. Natomiast wyśmienite steki (i nie tylko!) będą czekać także w restauracji Pikado. W tym roku, na Rynku Nowomiejskim zaparkują również FoodTrucki, które zapewnią kulinarne wrażenia z całego świata nawet największym smakoszom.

Miłośnicy kanapek również znajdą coś dla siebie. Różne rodzaje ciepłych kanapek i przepyszna kawa w Kona Coast Cafe, wyśmienite tosty i świeżo wyciskane soki w Od Dechy Do Dechy, oraz chrupiące zapiekanki w Piekarni Bartkowscy zaspokoją nawet największy głód.

Również na łasuchów czeka ciekawa oferta lokali. Nie można przejść obojętnie obok Pijalni Czekolady Wedel, która przyciąga do siebie zapachem  unoszącym się na całej Szerokiej. Jeśli szukacie najlepszych lodów w Toruniu, odwiedźcie Cafe LenkiewiczDoppio lub Bezę-krówkę lody rzemieślnicze. Duże porcje, nietypowe smaki i ręcznie robione lody zadowolą zarówno starszych, jak i młodszych gości festiwalu. Gdyby wieczór stał się zbyt chłodny, kawy i herbaty w Grande CoffeeCafe Atmosphera czy Cukiernio-Herbaciarni Zachcianka rozgrzeją i postawią na nogi. Swój festiwalowy spacer możecie zakończyć w Coffee & Whisky House filiżanką kawy z odrobiną czegoś mocniejszego…

Jeśli po obejrzeniu świetlnych instalacji chcielibyście zostać w Toruniu na dłużej, zatrzymajcie się koniecznie w Hotelu Bulwar, w którym spędzicie przyjemnie czas podczas degustacji dań kuchni polskiej i europejskiej w historycznych wnętrzach Restauracji Bulwar i zrelaksujecie się po długim dniu, korzystając z zabiegów w strefie spa.

***

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, Toyota Bednarscy,
Nowa Elektrociepłownia Gazowa w Toruniu, Color SC oraz Specjal.
Głównym partnerem naukowym festiwalu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/