Toruńska Agenda Kulturalna

21 sierpnia 2017, 11:24, Toruńska Agenda Kulturalna

Świetlne drony, czyli Water Concept Factory na Bella Skyway Festival 2017

„Najlepsze wydarzenie kulturalne lata” 2015 roku, najlepszy produkt turystyczny Polski w 2014 roku i ponad 350 000 widzów podczas ostatniej edycji – Bella Skyway Festival w Toruniu to gwarancja udanej zabawy. 9. edycja imprezy zbliża się wielkimi krokami — wystartuje 22 sierpnia i zakończy się 5 dni później. Tym razem organizatorzy Bella Skyway Festival i twórcy zeszłorocznego, pierwszego na świecie wodnego kina 360º przygotowali coś, czego jeszcze w Polsce nie było: multimedialną instalację wodną wykorzystującą świetlne drony!

Water Concept Factory to animowana, skierowana do całych rodzin opowieść ukazująca życie trochę niezdarnych, ale bardzo sympatycznych i pracowitych kolorowych stworków, pracujących w niezwykłej fabryce, których celem jest stworzenie idealnej bańki mydlanej i wypuszczenie jej w świat. 

To imponujące widowisko multimedialne połączy ze sobą światło, wodę, animacje oraz – po raz pierwszy – świetlne drony. Czegoś takiego jeszcze nikt w Polsce nie zrobił! Ogromna konstrukcja o rozpiętości 40 m, ponad 400m2 ekranów projekcyjnych, tańczące fontanny, miliony kolorów światła w połączeniu z innowacyjnym rozwiązaniem latających świetlnych kul – to wszystko czeka na widzów Bella Skyway Festival. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu, na Błoniach Nadwiślańskich (teren dawnego Hotelu Wodnik, przystań AZS).

„Water Concept Factory” to jedyna biletowana instalacja na 9. Bella Skyway Festival. Bilety można nabyć w serwisie Groupon (7,99 zł) oraz w kasach na miejscu wydarzenia (10 zł). Wstęp dzieci do 12. roku życia jest bezpłatny.

Sponsorami instalacji są Bank Millennium i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, Toyota Bednarscy,
Nowa Elektrociepłownia Gazowa w Toruniu, Color SC oraz Specjal.
Głównym partnerem naukowym festiwalu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

jpg, rozmiar: 363 KB
pobierz plik