Toruńska Agenda Kulturalna

21 lipca 2017, 14:35, Toruńska Agenda Kulturalna

Kaskaderzy na wesoło

Akrobacje w płomieniach i na krawędzi dachu pojazdów, sztuczki kaskaderów i próba bicia rekordu – wszystko to czeka miłośników cyrku i teatru w najbliższą sobotę, 22 lipca na Rynku Nowomiejskim. W tym tygodniu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu wystąpi Bängditos Theater ze spektaklem „Johnny’s Stuntshow”. Dobra zabawa dla najmłodszych i tych trochę starszych gwarantowana.

Festiwal Teatrów Ulicznych to okazja do zetknięcia się ze sztuką na ulicach toruńskiej Starówki. W tym tygodniu organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta spektakl, który jest połączeniem dobrego humoru i solidnej dawki emocji. Całość opowiada o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę-kaskadera i jego kompana. Bohaterowie na swojej drodze napotykają coraz większe trudności, z którymi mierzą się na oczach widzów. W ramach przedstawienia będzie można obejrzeć  m.in. jak aktorzy radzą sobie z balansowaniem na dachu Volkswagena Garbusa czy przejeżdżaniem przez płomienie. Ich celem będzie nie tylko pobicie rekordu, ale przede wszystkim zabawienie publiczności.

Twórcy przedstawienia przyjadą do Torunia z Bängditos Theater w Hamburgu. Ten niemiecki teatr słynie ze swoich spektakularnych widowisk w całej Europie, a nawet poza jej granicami: w Kanadzie i Korei Południowej. Misją założycieli teatru jest prowokowanie do uśmiechu i nieustanna integracja z publicznością.

„Johnny’s Stuntshow to gwarancja dobrej zabawy, ale też okazja do zobaczenia na własne oczy kaskaderskich scen rodem z Hollywood. W zeszłym tygodniu pokaz „Motosikai” zrobił na widzach ogromne wrażenie. Jesteśmy pewni, że tym razem nie będzie inaczej - przekonuje Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 22 lipca na Rynku Nowomiejskim przedstawienie Johnny’s Stuntshow będzie można obejrzeć dwukrotnie - o godz. 16:00 i 19:00. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Pełny harmonogram Festiwalu Teatrów Ulicznych dostępny jest pod adresem: festiwalteatrowulicznych.pl

Sponsorem wydarzenia jest firma EDF. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

jpg, rozmiar: 2 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 2 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 3 MB
pobierz plik