Toruńska Agenda Kulturalna

19 lipca 2017, 09:00, Toruńska Agenda Kulturalna

Kolejne propozycje Kulturalnego Lata

W czasie Kulturalnego Lata weekend rozpoczyna się już w czwartek! To będzie czas pełen muzyki, teatru, filmu, sportu i tańca. Główną rolę odegrają koncerty. Poniżej wybrane wydarzenia następnych czterech dni!

Jednym z nich będzie koncert Meek, oh Why? w czwartek o godzinie 21:00 na scenie na Wiśle. Meek, oh Why? to pseudonim artystyczny Mikołaja Kubickiego – polskiego rapera, trębacza i absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

W piątek mieszkańcy Torunia będą mogli wziąć udział aż w dwóch koncertach.

O godzinie 17:00 na scenie na Wiśle odbędzie się drugi z trzech koncertów w ramach projektu Scena jest Wasza, który ma na celu odnalezienie młodych muzycznych talentów. Tym razem zaprezentuje się zespół Drugstore Crisis, grający muzykę Hardrock, Rock, Modern Metal i Metalcore.

Następnie o godzinie 19:00 w Dworze Artusa koncert pod nazwą „Od Elvisa do Lady Gagi” zagra kwartet Infinito wraz z Marią Mieszczankin.

Dla tych, którzy jednak potrzebować będą w piątek chwili wyciszenia CK Zamek Krzyżacki proponuje o godzinie 21:45 projekcję filmu „Pamiętnik” w ramach Kina Letniego. „Pamiętnik” to wzruszająca historia o wielkiej miłości, napisana przez Nicholasa Sparksa, którą później zekranizował Nick Cassavetes. Główne role grają Rachel McAdams i Ryan Gosling.

Główną atrakcją sobotniego popołudnia będzie już siódmy spektakl w ramach Festiwalu Teatrów UlicznychJohnny’s Stuntshow” niemieckiego teatru Bängditos Theater. Sztuka, jako humorystyczne połączenie elementów akrobatyki ze sztuczkami kaskaderskimi, jest opowieścią o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę-kaskadera i jego kompana. Całe widowisko jest idealną propozycją dla dzieci jak i dorosłych. Odbędzie się ono w sobotę na Rynku Nowomiejskim dwa razy: o 16:00 i 19:00.

Tego samego dnia odbędą się też dwa koncerty.

Pierwszy z nich, o godzinie 20:00 w CK Zamek Krzyżacki, to koncert Teatru Piosenki Francuskiej. W repertuarze znajdą się utwory takich artystów, jak Édith Piaf, Juliette Gréco i Charles Aznavour.

Z kolei na scenie na Wiśle o 21:00 zagra Baasch (Bartosz Schmidt) - polski producent, kompozytor i wokalista, reprezentujący styl muzyki alternatywnej, głównie w nurtach indie popu i synth popu.

W niedzielę na scenie na Wiśle o 20:00 zawita zespół Barowe Żywioły, a o 21:00 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego odbędzie się koncert Wojtka Mazolewskiego  Chaos Pełen Idei ft. Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio. Bilety do kupienia tutaj: http://artus.torun.pl/events/wojtek-mazolewski-quintet/.

Pełny harmonogram Kulturalnego Lata dostępny na stronie http://www.kulturalnelato.pl/lipiec/.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

pdf, rozmiar: 25 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 2 MB
pobierz plik