Toruńska Agenda Kulturalna

13 lipca 2017, 10:00, Toruńska Agenda Kulturalna

Skok zagranicznych kaskaderów na toruński ląd - Festiwal Teatrów Ulicznych

Cyrk, akrobatyka i ryzyko to idealny przepis na dobrą zabawę z dreszczykiem emocji. Niesamowicie trudne sztuczki kaskaderskie i cyrkowe w artystycznej, teatralnej oprawie nie raz zmrożą krew w żyłach, a także zachwycą. Tyle wrażeń dostarczą grupy teatralne z Finlandii i Niemiec już 14 i 22 lipca! 

Festiwal Teatrów Ulicznych oferuje ciekawą propozycję wszystkim miłośnikom motoryzacji – zarówno tym starszym, jak i młodszym! Fiński teatr Race Horse Company wystawi sztukę pt. „Motosikai”, będącą zespoleniem elementów cyrkowych z kunsztem aktorskim. Race Horse Company to grupa założona przez trzech artystów w celu wykreowania zupełnie nowego, bezkompromisowego i efektownego cyrku. „Motosikai” oparty jest na estetyce chaosu, elementach zaskoczenia, humoru i akrobatyki.  Artyści tworzą widowisko pełne wykluczających się pierwiastków, takich jak groza i śmiech. W ten sposób pozwalają widzowi na stworzenie jego własnej subiektywnej oceny, dotyczącej przekazu ich dzieła.

Kolejnym emocjonującym wydarzeniem będzie wystawienie przez Bängditos Theater spektaklu pt. „Johnny’s Stuntshow”. Sztuka niemieckich artystów jest opowieścią o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę-kaskadera i jego kompana. Ten zabawny duet mierzy się z coraz trudniejszymi sztuczkami na oczach widzów, wjeżdżając w płomienie i balansując na krawędzi dachu urokliwego Volkswagena Garbusa. „Johnny’s Stuntshow” to humorystyczne połączenie elementów akrobatyki ze sztuczkami kaskaderskimi dla dzieci i dorosłych.

„Sztuka uliczna ponownie zagości w Toruniu, lecz w formie, której jeszcze nie było. Na mieszkańców czeka mnóstwo rozrywki i perfekcyjnie wykonywanych akrobatycznych sztuczek. Wszyscy aktorzy to doświadczeni artyści, będący zdecydowanymi mistrzami w swoim fachu” – mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Przedstawienie „Motosikai” zobaczyć będzie można 14 lipca o godzinie 16:00 oraz 19:00 na Rynku Staromiejskim, a spektakl „Johnny’s Stuntshow” 22 lipca także o 16:00 i 19:00 na Rynku Nowomiejskim. Wstęp oczywiście bezpłatny!

 

 

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

jpg, rozmiar: 7 MB
pobierz plik