Toruńska Agenda Kulturalna

12 lipca 2017, 13:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Półmetek Kulturalnego Lata w Toruniu

Już za kilka dni półmetek kulturalnego lata. Od początku czerwca, każdego dnia, Toruń oferuje mieszkańcom mnóstwo atrakcji: koncerty, wystawy, przedstawienia i wiele innych. Co będzie działo się do końca tego tygodnia?

 

W czwartek, w ramach „Koncertów pod Gwiazdami” odbędzie się koncert zespołu Hey. „Koncerty pod Gwiazdami” to cykl imprez organizowany przez Dwór Artusa w Toruniu, którego ideą jest prezentowanie muzyki i sztuki pod gołym niebem, w scenerii zabytkowej toruńskiej Starówki. Koncert będzie miał miejsce w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w czwartek 13 lipca o godzinie 21:00 bez względu na pogodę. Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletów tutaj: http://artus.torun.pl/events/hey/.

 

W tym samym czasie koncert będzie dawał też Hatti Vati, czyli Piotr Kaliński. Jest on twórcą muzyki elektronicznej. Występował m. in.  na Off Festival i Open’er Festival. Wydarzenie odbędzię się w czwartek 13 lipca o godzinie 21:00 na scenie na Wiśle.

 

W piątek kolejna odsłona Festiwalu Teatrów Ulicznych, czyli spektakl fińskiej grupy Race Horse Company pt. „Motosikai”. Przedstawienie oparte jest na estetyce chaosu, elementach zaskoczenia, humoru i akrobatyki.  To połączenie cyrku, kaskaderki oraz aktorskiego kunsztu idealne dla miłośników sztuki i motoryzacji. Spektakl odbędzie się w piątek 14 lipca dwukrotnie: o godzinie 16:00 oraz 19:00 na Rynku Staromiejskim. Wstęp bezpłatny! Więcej informacji na stronie http://www.festiwalteatrowulicznych.pl/.

 

Dodatkowo w piątek odbędzie się pierwszy koncert wykonawców, którzy wezmą udział w tegorocznej, już czwartej, edycji projektu „Scena jest Wasza”, który ma na celu promowanie młodych toruńskich talentów. Daje możliwość zdobycia scenicznego doświadczenia, a główną nagrodą jest realizacja profesjonalnego teledysku. Koncert, podczas którego wystąpią Kacper Woźniak oraz
Rafał Winiarski/Winiu odbędzie się w piątek 14 lipca o godzinie 17:00 na scenie na Wiśle. Więcej informacji na stronie https://www.tak.torun.pl/scena/.

 

W sobotę Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje nocne udostępnienie Wieży Ratuszowej. Mieszkańcy oraz turyści będą mieli okazję spojrzeć na oświetlony Toruń od wewnątrz,  z innej perspektywy niż panorama. Ostatnie wejście o godzinie 23:30.

 

Tego samego dnia zagra i zaśpiewa Daniel Spaleniak, który podobnie jak Hatti Vati występował na Open’er Festival.  Jak sam o sobie mówi, jest człowiekiem, który po prostu lubi grać na swojej gitarze. Jego twórczość opiera się na szeroko pojętej muzyce alternatywnej oraz brzmieniu gitary. Koncert odbędzie się w sobotę 15 lipca o godzinie 21:00 na scenie na Wiśle.

 

Pod koniec tygodnia dla torunian zagrają Bartek Kulik & Późne Lato. Zespół został założony przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Ich muzyka łączy ze sobą folk, muzykę filmową, alternatywny rock, a nawet elementy piosenki poetyckiej, dlatego na ich koncercie każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że zespół został uhonorowany Flisakiem jako „Nadzieja roku” w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy. Koncert odbędzie się w niedzielę 16 lipca o godzinie 21:00 na scenie na Wiśle.

 

Cały program kulturalnego lata w lipcu znajdziecie tutaj: http://www.kulturalnelato.pl/lipiec/.

 

 

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Załączniki

pdf, rozmiar: 25 MB
pobierz plik
jpg, rozmiar: 306 KB
pobierz plik