24 marca 2017, Toruńska Agenda Kulturalna

Ostatnie bilety na Festiwal Wspomnień!

To już jutro! Legendy brytyjskiego rocka — The Animals & Friends i Wishbone Ash. Największe gwiazdy polskiego big-beatu — Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co i Trubadurzy. Dwa wieczory z rockandrollowymi przebojami. Nowy toruński Festiwal Wspomnień odbędzie się w CKK Jordanki w weekend 25–26 marca 2017 roku. Do kupienia ostatnie bilety!

Festiwal Wspomnień przyjmie formę dwóch niezwykłych wieczorów — należącego do gwiazd polskiego big-beatu (sobota, 25 marca 2017 roku) i legend brytyjskiego rocka (niedziela, 26 marca 2017 roku). Każdy z artystów wystąpi z wiązanką swoich największych przebojów, po czym zostanie zaproszony do rozmowy utrzymanej w konwencji scenicznego talk-show. Nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70., ciekawych anegdot i nieopowiadanych wcześniej historii.

Jedną z gwiazd sobotniego wieczoru, którego gospodarzem będzie kabaret Elita, będą bez wątpienia Trubadurzy — żywa legenda rock and rolla lat sześćdziesiątych. Zespół powstał w Łodzi z inicjatywy Sławka Kowalewskiego, który wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem przygotował repertuar koncertowy. Następnie dołączyli do nich Marian Lichtman i Jerzy Krzemiński. W roku 1966 z udziałem Sławy Mikołajczyk na festiwalu w Opolu zespół otrzymał jedną z głównych nagród oraz propozycję współpracy z Anną German (wypadek samochodowy Anny uniemożliwił dalszą jej realizację). W roku 1967 do Trubadurów dołącza Ryszard Poznakowski i zespół nagrywa pierwszy long play „Krajobrazy”, który zdobywa miano „Złotej Płyty”. Następne lata to pasmo wielu tras koncertowych, krajowych i zagranicznych.

Zespół Trubadurzy w swojej karierze zdobył złote i platynowe płyty oraz wiele nagród i wyróżnień. Członkowie zespołu zostali odznaczeni Złotymi i Kawalerskimi Krzyżami Zasługi, a także odznakami „Gloria Artis”. Trubadurzy jako zespół wokalno-instrumentalny w swojej działalności artystycznej z dorobkiem wielu przebojów nadal rozsławiają polską kulturę, a także rodzinne miasto Łódź. Członkowie zespołu: Sławek Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Ryszard Poznakowski zostali odznaczeni honorowymi odznakami „Zasłużony dla Miasta Łódź”. Obecnie Trubadurzy grają i śpiewają na żywo, stereo i w kolorze w składzie: Sławek Kowalewski, Piotr Kuźniak, Marian Lichtman, Jacek Malanowski, a niekiedy dołącza Ryszard Poznakowski. Z serdecznym wiwatem – „Niech żyje rock and roll!”.

Jutro na scenie CKK Jordanki wystąpią także:

Z kolei w niedzielę, podczas wieczoru brytyjskiej inwazji poprowadzonego przez Jana Chojnackiego, przed toruńską publicznością wystąpią:

Organizatorami Festiwalu Wspomnień są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.