Toruńska Agenda Kulturalna

29 grudnia 2016, 12:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Prezydencka Gala Noworoczna

Najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Marka Czekały z gościnnym udziałem tenora Kałudi Kałudowa oraz zgranego duetu solistów: Magdaleny Polkowskiej (sopran) i Tomasza Madeja (tenor), wręczenie medali „Thorunium” i ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd 2017 — wszystko to 1 stycznia 2017 roku, o godzinie 18.00 w CKK Jordanki w Toruniu podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej.

Nowy Rok w Toruniu przywitamy tradycyjną Prezydencką Galą Noworoczną, która 1 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 odbędzie się w sali koncertowej CKK Jordanki. Podczas koncertu zatytułowanego „Nad pięknym modrym Dunajem” usłyszymy Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Marka Czekały. Gościem specjalnym wydarzenia będzie tenor Kałudi Kałudow. W koncercie wystąpi zgrany duet solistów Magdalena Polkowska (sopran) i Tomasz Madej (tenor). W programie usłyszymy znane i lubiane arie operowe i operetkowe, a wśród nich „La donna e mobile” (Giuseppe Verdi), „Przetańczyć całą noc” (Frederic Loeve), „Brunetki Blondynki” (Robert Stolz), „O sole mio” (Eduardo Di Capua) czy „Co się dzieje oszaleje” (Imre Kalman).

W ten wyjątkowy wieczór nie zabraknie uroczystego noworocznego toastu, a także — jak co roku — ogłoszenia nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd oraz przedstawienia sylwetek laureatów medali „Thorunium”, wraz z wręczeniem medali przez Prezydenta Miasta Torunia.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.
Partnerem toastu noworocznego jest marka Mionetto Prosecco.

* * *

Zmiany w organizacji ruchu 31 grudnia 2016 roku

W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2016 r. od godziny 08.00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

  • na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika oraz
  • na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2016 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23.45–00.15.

* * *

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/