Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Rusza Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

5 października 2017, 15:40, Toruńska Agenda Kulturalna

Pokaz najlepszych konkursowych reportaży oraz etiud młodych twórców, ekranizacje teatralne i poruszający spektakl oraz fascynująca i pełna emocji biografia — pierwszy dzień Festiwalu Sztuki Faktu odbywającego się w dniach 5-7 października w Toruniu zapowiada się wyjątkowo.

czytaj dalej

Sfabularyzowane obrazy na Festiwalu Sztuki Faktu

4 października 2017, 12:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Opowieść o polsko-żydowskich relacjach podczas II Wojny Światowej, historia Żołnierza Wyklętego i dzieje relacji państwa zakonnego i Królestwa Polskiego – cykl „Fakt w fabule” stanie się źródłem fascynujących fabularnych produkcji, opartych na prawdziwych historiach, które będzie można poznać w ramach Festiwalu Sztuki Faktu, odbywającego się w dniach 5-7 października w Toruniu.

czytaj dalej

Piąta edycja Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu

3 października 2017, 09:27, Toruńska Agenda Kulturalna

Portret Polaków — spojrzenie w lustro to motto 5. edycji Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2017 roku w Toruniu. Idea przewodnia festiwalu związana jest z nadchodzącą w przyszłym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki reportażom, dokumentom czy filmom opartym na biografiach, uczestnicy festiwalu podejmują próbę opisania historii i współczesności poprzez ludzkie losy, postawy i konflikty.

czytaj dalej

Inaugurujemy obchody 20-lecia Torunia na Liście UNESCO

15 września 2017, 15:17, Toruńska Agenda Kulturalna

Specjalny spektakl „Plac Aniołów”, Noc Kultury i koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia — tak zapowiada się jubileuszowy weekend, 23-24 września 2017 r.

czytaj dalej

Teatralna meta — ostatni spektakl na Festiwalu Teatrów Ulicznych

31 sierpnia 2017, 15:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Jak to szybko minęło! Wakacje skończone, rok szkolny rozpoczęty. Jednak myśli większości osób nadal krążą wokół złocistych plaż, strzelistych szczytów gór lub po prostu chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Sztuka „Carmen Funebre” grana już 2 września na toruńskim Rynku Staromiejskim jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą pogodzić się z powrotem do monotonii.

czytaj dalej

Zakończył się 9. Bella Skyway Festival w Toruniu

28 sierpnia 2017, 15:32, Toruńska Agenda Kulturalna

Największe wydarzenie kulturalne w województwie dobiegło końca, a tegoroczna edycja festiwalu pobiła rekord poprzedniej — przygotowane instalacje obejrzało aż 380 000 osób. Podczas 9. edycji Bella Skyway Festival, która odbyła się w dniach 22–27 sierpnia 2017 roku, zaprezentowano dwanaście świetlnych instalacji i cztery projekcje, w tym jedną na kurtynach wodnych. Festiwalowi towarzyszyły także cztery wydarzenia dodatkowe Magiczna atmosfera na sześć dni całkiem zmieniła Toruń. Instalacje świetlne i mappingi 3D przygotowane specjalnie dla konkretnych przestrzeni toruńskiej starówki zaprezentowali artyści z Węgier, Portugalii, Francji, Włoch, Singapuru i Polski.

czytaj dalej