Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Teatralna meta — ostatni spektakl na Festiwalu Teatrów Ulicznych

31 sierpnia 2017, 15:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Jak to szybko minęło! Wakacje skończone, rok szkolny rozpoczęty. Jednak myśli większości osób nadal krążą wokół złocistych plaż, strzelistych szczytów gór lub po prostu chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Sztuka „Carmen Funebre” grana już 2 września na toruńskim Rynku Staromiejskim jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą pogodzić się z powrotem do monotonii.

czytaj dalej

Zakończył się 9. Bella Skyway Festival w Toruniu

28 sierpnia 2017, 15:32, Toruńska Agenda Kulturalna

Największe wydarzenie kulturalne w województwie dobiegło końca, a tegoroczna edycja festiwalu pobiła rekord poprzedniej — przygotowane instalacje obejrzało aż 380 000 osób. Podczas 9. edycji Bella Skyway Festival, która odbyła się w dniach 22–27 sierpnia 2017 roku, zaprezentowano dwanaście świetlnych instalacji i cztery projekcje, w tym jedną na kurtynach wodnych. Festiwalowi towarzyszyły także cztery wydarzenia dodatkowe Magiczna atmosfera na sześć dni całkiem zmieniła Toruń. Instalacje świetlne i mappingi 3D przygotowane specjalnie dla konkretnych przestrzeni toruńskiej starówki zaprezentowali artyści z Węgier, Portugalii, Francji, Włoch, Singapuru i Polski.

czytaj dalej

Markowy 9. Bella Skyway Festival w Toruniu

27 sierpnia 2017, 17:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival kreuje kulturalną markę miasta i wzbogaca jego ofertę turystyczną. Międzynarodowe korporacje i lokalny biznes od kilku lat współtworzą wyjątkowy festiwal światła, wpisując się w dobre praktyki efektywnej współpracy między sektorem publicznym, biznesem i przedstawicielami kultury i sztuki. Festiwal zapewnia biznesowym partnerom niestandardowe formy promocji marki — logo sponsora staje się elementem mappingu 3D wyświetlanego na zabytkowych fasadach.

czytaj dalej

Wielkie projekcje na Bella Skyway Festival w Toruniu

26 sierpnia 2017, 17:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Kosmiczny pływ, miejska poezja, tajemnicze obrazy na sklepieniu Kościoła Ducha Świętego poruszające się w rytm muzyki granej na żywo oraz zabawne stworki, starające się ze wszystkich sił stworzyć idealną bańkę mydlaną i wypuścić ją w świat — projekcje, które można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Bella Skyway Festival odbywającej się od 22 do 27 sierpnia w Toruniu zapierają dech w piersiach.

czytaj dalej

O Bella Skyway Festival głośno za granicą

25 sierpnia 2017, 15:51, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival odbywający się w Toruniu to wielkie wydarzenie o którym piszą nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. Zabieramy Was więc w festiwalową podróż do dalekich krajów! Co łączy toruński festiwal światła i Wielką Brytanię, Chiny czy Tajlandię?

czytaj dalej

Wszystkie smaki Bella Skyway Festival

24 sierpnia 2017, 18:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Zaskakujące smaki z całego świata, przepyszne pierogi i naleśniki, smakowite zapiekanki i kanapki, najlepsza kawa w mieście oraz zdrowe i pełne witamin soki i koktajle — podczas Bella Skyway Festival, trwającego od 22 do 27 sierpnia 2017 roku, na uczestników będą czekać nie tylko zapierające dech w piersiach świetlne instalacje i projekcje, ale także restauracje i kawiarnie, będące w stanie zadowolić nawet największych łasuchów. Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu (i nie tylko) skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów!

czytaj dalej