Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Znamy zwycięzcę konkursu #bellaskyway360!

17 marca 2017, 16:00, Toruńska Agenda Kulturalna

Konkurs #bellaskyway360 rozstrzygnięty! Do 15 marca 2017 roku na Facebooku, Twitterze i Instagramie czekaliśmy na Wasze zdjęcia zrobione z okazji premiery relacji 360° z Bella Skyway Festival.

czytaj dalej

Nabór projektów na 9. edycję Bella Skyway Festival

16 marca 2017, 09:06, Toruńska Agenda Kulturalna

Już po raz dziewiąty toruńskie Stare Miasto zamieni się w magiczną rozświetloną przestrzeń. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i inne świetlne działania. Termin zgłaszania projektów upływa 9 kwietnia 2017 roku. Ideę przewodnią tegorocznej edycji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem http://art.bellaskyway.pl/pl/.

czytaj dalej

Program Mikrowsparcia: nabór wniosków na II kwartał 2017 roku

2 marca 2017, 12:10, Toruńska Agenda Kulturalna

Działania edukacyjne, festiwale, koncerty, wystawy — to jedynie niektóre z działań realizowanych w ramach programu Mikrowsparcia. Nabór wniosków na projekty odbywające się od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. potrwa od 3 do 16 marca 2017 roku.

czytaj dalej

Załóż okulary 360 stopni i przeżyj 8. Bella Skyway Festival jeszcze raz!

2 marca 2017, 10:44, Toruńska Agenda Kulturalna

Tego jeszcze nie było. Świetlne instalacje międzynarodowych artystów, projekcje oraz niesamowite wieczorne pokazy lotnicze, które można było podziwiać podczas 8. Bella Skyway Festival, od dziś na wyciągnięcie ręki — w wirtualnej rzeczywistości 360°.

czytaj dalej

Międzynarodowy Bella Skyway Festival wysyła młodych artystów do Singapuru

2 marca 2017, 10:42, Toruńska Agenda Kulturalna

Osobliwa „Wioska małych ludzi”, tajemniczy i wyjątkowy „Home”, gdzie gra światła tworzy iluzoryczny obraz typowego domu oraz „Zakłócenia w poziomie” — autorzy tych instalacji, wystawianych na toruńskim festiwalu światła, polecą w tym roku do Singapuru na i Light Marina Bay, gdzie będą promowali swoją twórczość wśród ważnych międzynarodowych partnerów Bella Skyway Festival. Odbiorcy jednego z najważniejszych azjatyckich festiwali światła będą mogli podziwiać instalacje młodych artystów w dniach 3–26 marca 2017.

czytaj dalej

Wizjonerzy poszukiwani

28 lutego 2017, 13:33, Toruńska Agenda Kulturalna

Festiwal Wizje jest próbą przybliżenia sztuki współczesnej i wyjścia z nią w przestrzeń publiczną, co daje możliwość interakcji z mieszkańcami Torunia, zwłaszcza tymi, którzy na co dzień nie uczestniczą aktywnie w życiu kulturalnym miasta. Instalacje artystyczne o wysokich walorach artystycznych odwołują się zarówno do architektury i miejsca, ale i tradycji, przeszłości, doświadczenia ludzkiego — wszystkiego, co kształtowało istniejący miejski świat.

czytaj dalej