Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Konkurs dla grup szkolnych i przedszkolnych w ramach Orszaku Trzech Króli

13 grudnia 2016, 15:57, Toruńska Agenda Kulturalna

Kacper, Melchior i Baltazar, pastuszkowie i zwierzęta, a może jeszcze inne świąteczne postacie, dobra zabawa i cenna nagroda — wycieczka niespodzianka! Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza grupy szkolne i przedszkolne do udziału w przebieranym konkursie „Świąteczna Foto-Szopka”, który jest organizowany w ramach odbywającego się 6 stycznia 2017 roku Orszaku Trzech Króli.

czytaj dalej

Jarmark Bożonarodzeniowy

8 grudnia 2016, 09:50, Toruńska Agenda Kulturalna

Wspólne pisanie listów do św. Mikołaja, warsztaty tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych, reniferów, kalendarzy, masek karnawałowych czy karmników z butelek PET, przyrządzanie wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych potraw świątecznych oraz prezentacja obyczajów świątecznych z całego świata przygotowana przez studentów etnologii UMK — to tylko część z artystycznych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach od 9 do 23 grudnia 2016 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

czytaj dalej

III edycja Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu

24 listopada 2016, 15:37, Toruńska Agenda Kulturalna

Trzy koncerty, odsłonięcie formy przestrzennej nazywającej plac przed CKK Jordanki imieniem Grzegorza Ciechowskiego, wernisaż wystawy „Ciechowski — Świetlik”, realizacja interaktywnego projektu Galerii Rusz oraz wręczenie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego — to niektóre z wydarzeń III edycji Dni Grzegorza Ciechowskiego, które odbędą się w Toruniu od 15 do 18 grudnia 2016 roku.

czytaj dalej

Zakończył się IV Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

6 listopada 2016, 11:29, Toruńska Agenda Kulturalna

Reportaż Rafała Stańczyka i Jarosława Giermaziaka z TVP Info „Faszyści w okopach” zdobył Grand Prix IV Festiwalu Sztuki Faktu. Pierwsze miejsce w kategorii „film dokumentalny” otrzymał Anton Tsialezhnikau z Biełsat TV za „Pędzle zamiast karabinów” — opowieść o nietypowych białoruskich malarzach. Trwający od 3 do 5 listopada 2016 roku Festiwal Sztuki Faktu został zorganizowany przez Miasto Toruń i Toruńską Agendę Kulturalną. Partnerem Głównym wydarzenia było Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerami festiwalu były Telewizja Polska, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

czytaj dalej

Sobota z IV Festiwalem Sztuki Faktu w Toruniu

4 listopada 2016, 11:07, Toruńska Agenda Kulturalna

Film o życiu i twórczości Kazimierza Karabasza, dokumenty Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych opowiadające o przemianach w 1956 i 1957 roku, pokaz kręconego w Toruniu filmu fabularnego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i uroczyste wręczenie nagród oraz koncert m.in. Natalii Sikory podczas Gali Zamknięcia festiwalu — 5 listopada z IV Festiwalem Sztuki Faktu w Toruniu zapowiada się wyjątkowo.

czytaj dalej

Trwa IV Festiwal Sztuki Faktu

3 listopada 2016, 12:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Reportaże opowiadające o wydarzeniach w Poznaniu oraz na Węgrzech w 1956 roku, filmy dokumentalne związane z utworzeniem Komitetu Obrony Robotników w 1976 roku, panele z udziałem gości specjalnych i Noc Reporterów, w której wezmą udział reporterzy Telewizji Polskiej, TVN, Polsatu i Polskiego Radia — to tylko nieliczne z wydarzeń trwającego w Toruniu IV Festiwalu Sztuki Faktu. Wciąż jeszcze można rezerwować bezpłatne wejściówki.

czytaj dalej