Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Markowy 9. Bella Skyway Festival w Toruniu

27 sierpnia 2017, 17:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival kreuje kulturalną markę miasta i wzbogaca jego ofertę turystyczną. Międzynarodowe korporacje i lokalny biznes od kilku lat współtworzą wyjątkowy festiwal światła, wpisując się w dobre praktyki efektywnej współpracy między sektorem publicznym, biznesem i przedstawicielami kultury i sztuki. Festiwal zapewnia biznesowym partnerom niestandardowe formy promocji marki — logo sponsora staje się elementem mappingu 3D wyświetlanego na zabytkowych fasadach.

czytaj dalej

Wielkie projekcje na Bella Skyway Festival w Toruniu

26 sierpnia 2017, 17:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Kosmiczny pływ, miejska poezja, tajemnicze obrazy na sklepieniu Kościoła Ducha Świętego poruszające się w rytm muzyki granej na żywo oraz zabawne stworki, starające się ze wszystkich sił stworzyć idealną bańkę mydlaną i wypuścić ją w świat — projekcje, które można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Bella Skyway Festival odbywającej się od 22 do 27 sierpnia w Toruniu zapierają dech w piersiach.

czytaj dalej

O Bella Skyway Festival głośno za granicą

25 sierpnia 2017, 15:51, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival odbywający się w Toruniu to wielkie wydarzenie o którym piszą nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. Zabieramy Was więc w festiwalową podróż do dalekich krajów! Co łączy toruński festiwal światła i Wielką Brytanię, Chiny czy Tajlandię?

czytaj dalej

Wszystkie smaki Bella Skyway Festival

24 sierpnia 2017, 18:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Zaskakujące smaki z całego świata, przepyszne pierogi i naleśniki, smakowite zapiekanki i kanapki, najlepsza kawa w mieście oraz zdrowe i pełne witamin soki i koktajle — podczas Bella Skyway Festival, trwającego od 22 do 27 sierpnia 2017 roku, na uczestników będą czekać nie tylko zapierające dech w piersiach świetlne instalacje i projekcje, ale także restauracje i kawiarnie, będące w stanie zadowolić nawet największych łasuchów. Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu (i nie tylko) skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów!

czytaj dalej

Czas zapalić światła — Bella Skyway Festival wystartował!

23 sierpnia 2017, 17:34, Toruńska Agenda Kulturalna

„Water Concept Factory” i pokaz rozświetlonych dronów, ogromna, świetlna brama przy ulicy Szerokiej, mappingi na budynkach Collegium Maximum UMK i Urzędu Marszałkowskiego, projekcja w Kościele Akademickim pw. Świętego Ducha, animowana historia z toruńskim smokiem i bohaterskim Hieronimem w roli głównej, tajemnicze starosłowiańskie opowieści oraz coś dla zapalonych rowerzystów — to wszystko podczas dziewiątej edycji Bella Skyway Festival, trwającej aż do niedzieli 27 sierpnia 2017 roku.

czytaj dalej

Magia światła i wody podczas Bella Skyway Festival

21 sierpnia 2017, 14:52, Toruńska Agenda Kulturalna

Połączenie ognia i metalu, świecące, „radioaktywne” kałuże, instalacje zachęcające widzów do interakcji, podróże w czasie, niezwykły, magiczny ogród w środku miasta oraz księżycowe kwiaty — trwający w Toruniu od 22 do 27 sierpnia 2017 roku Bella Skyway Festival to nie tylko wielkie instalacje. To przede wszystkim podróż wśród wody i światła, którą przygotowali dla widzów artyści z całego świata. Podczas festiwalu na uczestników czeka również konkurs fotograficzny.

czytaj dalej