Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Program Mikrowsparcia: nabór wniosków na II kwartał 2017 roku

2 marca 2017, 12:10, Toruńska Agenda Kulturalna

Działania edukacyjne, festiwale, koncerty, wystawy — to jedynie niektóre z działań realizowanych w ramach programu Mikrowsparcia. Nabór wniosków na projekty odbywające się od 1 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. potrwa od 3 do 16 marca 2017 roku.

czytaj dalej

Załóż okulary 360 stopni i przeżyj 8. Bella Skyway Festival jeszcze raz!

2 marca 2017, 10:44, Toruńska Agenda Kulturalna

Tego jeszcze nie było. Świetlne instalacje międzynarodowych artystów, projekcje oraz niesamowite wieczorne pokazy lotnicze, które można było podziwiać podczas 8. Bella Skyway Festival, od dziś na wyciągnięcie ręki — w wirtualnej rzeczywistości 360°.

czytaj dalej

Międzynarodowy Bella Skyway Festival wysyła młodych artystów do Singapuru

2 marca 2017, 10:42, Toruńska Agenda Kulturalna

Osobliwa „Wioska małych ludzi”, tajemniczy i wyjątkowy „Home”, gdzie gra światła tworzy iluzoryczny obraz typowego domu oraz „Zakłócenia w poziomie” — autorzy tych instalacji, wystawianych na toruńskim festiwalu światła, polecą w tym roku do Singapuru na i Light Marina Bay, gdzie będą promowali swoją twórczość wśród ważnych międzynarodowych partnerów Bella Skyway Festival. Odbiorcy jednego z najważniejszych azjatyckich festiwali światła będą mogli podziwiać instalacje młodych artystów w dniach 3–26 marca 2017.

czytaj dalej

Wizjonerzy poszukiwani

28 lutego 2017, 13:33, Toruńska Agenda Kulturalna

Festiwal Wizje jest próbą przybliżenia sztuki współczesnej i wyjścia z nią w przestrzeń publiczną, co daje możliwość interakcji z mieszkańcami Torunia, zwłaszcza tymi, którzy na co dzień nie uczestniczą aktywnie w życiu kulturalnym miasta. Instalacje artystyczne o wysokich walorach artystycznych odwołują się zarówno do architektury i miejsca, ale i tradycji, przeszłości, doświadczenia ludzkiego — wszystkiego, co kształtowało istniejący miejski świat.

czytaj dalej

Nowy festiwal w Toruniu! Rockandrollowy „Festiwal Wspomnień”

13 lutego 2017, 11:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Legendy brytyjskiego rocka — The Animals & Friends i Wishbone Ash; największe gwiazdy polskiego big-beatu — Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co i Trubadurzy; dwa wieczory z rockandrollowymi przebojami, które znają wszyscy melomani, a całość podana w konwencji scenicznego talk-show prowadzonego przez lubiany kabaret i głos radiowej „Trójki” — to czeka na gości nowego toruńskiego festiwalu, rockandrollowego Festiwalu Wspomnień, który odbędzie się w sali na Jordankach w dniach 25 i 26 marca 2017 roku.

czytaj dalej

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w tym roku w maju

24 stycznia 2017, 10:31, Toruńska Agenda Kulturalna

„Kariera Nikodema Dyzmy” — niezwykły musical warszawskiego Teatru Syrena zainauguruje VIII edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, w tym roku odbywającego się w maju. Po raz pierwszy w Toruniu, po raz pierwszy w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki — dla wszystkich tych, którzy chcą wybrać się w podróż do magicznego świata muzyki, piosenki i tańca. Koncert otwarcia odbędzie się 25 maja 2017 roku o godzinie 19.00 w CKK Jordanki. Bilety do nabycia od 10 marca 2017 roku w kasie CKK Jordanki oraz w serwisie Bilety24 w cenie 70 zł.

czytaj dalej