Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Sobota z IV Festiwalem Sztuki Faktu w Toruniu

4 listopada 2016, 11:07, Toruńska Agenda Kulturalna

Film o życiu i twórczości Kazimierza Karabasza, dokumenty Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych opowiadające o przemianach w 1956 i 1957 roku, pokaz kręconego w Toruniu filmu fabularnego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i uroczyste wręczenie nagród oraz koncert m.in. Natalii Sikory podczas Gali Zamknięcia festiwalu — 5 listopada z IV Festiwalem Sztuki Faktu w Toruniu zapowiada się wyjątkowo.

czytaj dalej

Trwa IV Festiwal Sztuki Faktu

3 listopada 2016, 12:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Reportaże opowiadające o wydarzeniach w Poznaniu oraz na Węgrzech w 1956 roku, filmy dokumentalne związane z utworzeniem Komitetu Obrony Robotników w 1976 roku, panele z udziałem gości specjalnych i Noc Reporterów, w której wezmą udział reporterzy Telewizji Polskiej, TVN, Polsatu i Polskiego Radia — to tylko nieliczne z wydarzeń trwającego w Toruniu IV Festiwalu Sztuki Faktu. Wciąż jeszcze można rezerwować bezpłatne wejściówki.

czytaj dalej

Bezpłatne wejściówki na IV Festiwal Sztuki Faktu

2 listopada 2016, 12:36, Toruńska Agenda Kulturalna

Węgierskie, szwedzkie i niemieckie filmy dokumentalne. Panele dyskusyjne z udziałem mistrzów reportażu — Ewy Ewart, Mirosława Chojeckiego czy Andrzeja Sapiji. Projekcje filmów, których premiery odbyły się w ostatnim czasie i spotkania z czołówką polskich reporterów telewizyjnych, radiowych i książkowych podczas Nocy Reporterów — niezwykle ciekawie zapowiada się czwarta edycja Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w Toruniu, w dniach 3–5 listopada 2016 roku. Nie zwlekaj, zarezerwuj bezpłatną wejściówkę już dziś.

czytaj dalej

Czwarty Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

27 października 2016, 15:04, Toruńska Agenda Kulturalna

„Społeczeństwa buntu — drogi do wolności” to idea przewodnia IV Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 3–5 listopada 2016 roku w Toruniu. Festiwal ma na celu promocję gatunków misyjnych telewizji publicznej, wyrastających z konkretnych zdarzeń — reportażu, filmu dokumentalnego, teatru faktu, a także kształtowanie, rozwój i profesjonalizację nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

czytaj dalej

Konkurs na reportaż telewizyjny IV Festiwalu Sztuki Faktu

5 października 2016, 14:39, Toruńska Agenda Kulturalna

„Społeczeństwa buntu — drogi do wolności” to idea przewodnia IV Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 3–5 listopada 2016 roku w Toruniu. W tym roku dla wszystkich zainteresowanych przygotowano konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego celem jest promocja gatunków misyjnych, w tym reportażu, dokumentu i teatru faktu oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

czytaj dalej

Magiczny Bella Skyway Festival: rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

16 września 2016, 10:12, Toruńska Agenda Kulturalna

Podczas Bella Skyway Festival miłośnicy fotografowania mogli wykazać się swoim talentem i zamiłowaniem do uwieczniania niezwykłych momentów, biorąc udział w kolejnej edycji konkursu „Magiczny Bella Skyway Festival”. Poznajmy jego wyniki!

czytaj dalej