Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Cykl wydarzeń świąteczno-noworocznych w Toruniu!

18 grudnia 2017, 08:49, Toruńska Agenda Kulturalna

Wigilijny poczęstunek, słodkie upominki i konkursy z nagrodami, wspólne kolędowanie przy szopce bożonarodzeniowej, sylwestrowa zabawa w rytmie bigbitu serwowanego przez Anię Rusowicz i przebojów grupy ABBA, koncert hitów operowych i operetkowych z okazji Prezydenckiej Gali Noworocznej i barwna parada z figurami gigantes z okazji Orszaku Trzech Króli – to tylko część bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, które pomimo chłodu, w okresie świąteczno-noworocznym rozgrzeją mieszkańców Torunia!

czytaj dalej

Strefa LuxArt w ramach 3. edycji LuxFest w Toruniu

8 grudnia 2017, 09:43, Toruńska Agenda Kulturalna

„LuxFest w Toruniu vol.3 – edycja mikołajkowa” to wyjątkowy darmowy festiwal – organizowany w ramach toruńskiego Budżetu Partycypacyjnego – przeznaczony dla całych rodzin z dziećmi, jak i dla fanów muzyki rockowej, alternatywnej i hip hopowej! Już w najbliższy weekend, 9 grudnia, oprócz znakomitych zespołów polskiej sceny muzycznej, do dyspozycji uczestników oddana zostanie Rodzinna Strefa Sztuki LuxArt. Czeka nas zatem moc, nie tylko koncertowych, atrakcji!

czytaj dalej

Wywiad z Rūtą Jakutytė - autorką wystawy "Alone Together in Toruń"

4 grudnia 2017, 09:10, Toruńska Agenda Kulturalna

O spontaniczności, wyrażaniu siebie w procesie twórczym, o tym, że Polacy są bardziej patriotyczni od Litwinów i przede wszystkim o swoim pobycie w Toruniu opowiada, w rozmowie z Krzysztofem Szatkowskim, Rūta Jakutytė – wolontariuszka programu EVS, a także Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

czytaj dalej

LuxFest w Toruniu już po raz trzeci!

10 listopada 2017, 08:57, Toruńska Agenda Kulturalna

„LuxFest w Toruniu vol.3 – edycja mikołajkowa” to wyjątkowy darmowy festiwal – organizowany w ramach toruńskiego Budżetu Partycypacyjnego – przeznaczony dla całych rodzin z dziećmi, jak i dla fanów muzyki rockowej, alternatywnej i hip hopowej! 9 grudnia w Hali Arena Toruń, dla toruńskiej publiczności, w ramach projektu wystąpią znakomite zespoły polskiej sceny muzycznej: Organek, Fisz Emade Tworzywo, TSA, Luxtorpeda, Złe Psy, Zeus i Arka Noego!

czytaj dalej

Toruń świętuje „Imieniny Katarzyny”

9 listopada 2017, 15:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Koncert popularnej wokalistki Kasi Klich, wspólny przemarsz solenizantek przez toruńską Starówkę oraz konkurs i upominki dla wszystkich pań o imieniu Katarzyna – tak zapowiada się wydarzenie „Imieniny Katarzyny” organizowane 25 listopada 2017 roku w Toruniu.

czytaj dalej

Wyróżnienia Festiwalu Sztuki Faktu przyznane

7 października 2017, 22:59, Toruńska Agenda Kulturalna

Reportaż Daniela Liszkiewicza „Nie tak wyobrażałam sobie starość” zdobył Grand Prix V Festiwalu Sztuki Faktu. Przyznano również nagrody specjalne Festiwalu — jedną z nich była nagroda dla Biełsat TV, którą odebrała dyrektor stacji Agnieszka Romaszewska-Guzy. Trwający od 5 do 7 października w Toruniu Festiwal Sztuki Faktu został zorganizowany przez Miasto Toruń i Toruńską Agendę Kulturalną.

czytaj dalej