Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Bella Skyway Festival równie smaczny, co rozświetlony

28 sierpnia 2016, 17:17, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival to nie tylko ożywiające miejską przestrzeń i zapierające dech w piersiach instalacje świetlne, ale również uczta dla wymagających. Z tej okazji nasi partnerzy przygotowali ciekawe oferty, specjalnie dla miłośników świetlnych instalacji! Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu (i nie tylko) skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów!

czytaj dalej

Markowy 8. Bella Skyway Festival w Toruniu

27 sierpnia 2016, 12:27, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival kreuje kulturalną markę miasta i wzbogaca jego ofertę turystyczną. Międzynarodowe korporacje i lokalny biznes od kilku lat współtworzą wyjątkowy festiwal światła, wpisując się w dobre praktyki efektywnej współpracy między sektorem publicznym, biznesem i przedstawicielami kultury i sztuki. Festiwal zapewnia biznesowym partnerom niestandardowe formy promocji marki — logo sponsora staje się elementem mappingu 3D wyświetlanego na zabytkowych fasadach.

czytaj dalej

Imponujące maszyny podczas Bellaˆ Skyway Festival

26 sierpnia 2016, 15:37, Toruńska Agenda Kulturalna

Przedpremierowy pokaz nowego modelu Toyoty, podniebne świetlne akrobacje lotnicze z ogniem, iskrami i fajerwerkami, jedyne na świecie wodne kino 360 stopni i przestrzenne animacje tworzone na powierzchni 700 metrów kwadratowych, kurtyna na ekranach wodnych nad Wisłą o rozpiętości 30 i wysokości 12 metrów na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, wykorzystującej fontanny, dymnice oraz lasery — samochody, samoloty i gigantyczne konstrukcje na wyciągnięcie ręki, w Toruniu, na Bella Skyway Festival.

czytaj dalej

Bella Skyway Festival: Night Air Show już wkrótce

25 sierpnia 2016, 18:35, Toruńska Agenda Kulturalna

„Night Air Show” — unikalne wieczorne pokazy samolotów, które w niesamowity sposób poruszają się parami na niebie. Przystosowane do kręcenia dynamicznych i bardzo efektownych figur akrobacyjnych maszyny zaprezentują niepowtarzalne widowisko z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych oraz oświetlenia LED. Prędkość ponad 300 km/h, zwinność, precyzja w lataniu w szyku, a przede wszystkim sporo ognia, iskier i fajerwerków — z całą pewnością będzie co oglądać. Podniebne show odbędzie się w ramach Bella Skyway Festival 26 i 27 sierpnia na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim, w godzinach od 19.30 do 21.00.

czytaj dalej

Konkursowy Bella Skyway Festival w Toruniu

24 sierpnia 2016, 20:38, Toruńska Agenda Kulturalna

Najlepsze wydarzenie kulturalne lata 2015 roku, najlepszy produkt turystyczny Polski w 2014 roku, ponad 350 000 widzów podczas ostatniej edycji — trwa 8. Bella Skyway Festival w Toruniu. Od 23 do 28 sierpnia każdy może obejrzeć 20 imponujących świetlnych instalacji, a wśród nich mappingi 3D, projekcje na kurtynach wodnych, nocne pokazy lotnicze, pokazy laserowe czy multimedialny pokaz astronomiczny.

czytaj dalej

Scena jest Wasza: Weź udział w plebiscycie publiczności!

20 sierpnia 2016, 21:04, Toruńska Agenda Kulturalna

„Scena jest Wasza” to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną koncertowy cykl mający na celu promowanie młodych toruńskich talentów. Koncerty debiutantów i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, odbywały się w ramach szerszego wakacyjnego pasma kulturalnych wydarzeń Sceny Letniej na Rynku Staromiejskim w Toruniu. W 2016 roku lokalni artyści i muzycy, amatorzy i debiutanci, soliści i zespoły zaprezentowali się w ramach projektu „Scena jest Wasza” po raz trzeci!

czytaj dalej