Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Czwarty Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

27 października 2016, 15:04, Toruńska Agenda Kulturalna

„Społeczeństwa buntu — drogi do wolności” to idea przewodnia IV Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 3–5 listopada 2016 roku w Toruniu. Festiwal ma na celu promocję gatunków misyjnych telewizji publicznej, wyrastających z konkretnych zdarzeń — reportażu, filmu dokumentalnego, teatru faktu, a także kształtowanie, rozwój i profesjonalizację nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

czytaj dalej

Konkurs na reportaż telewizyjny IV Festiwalu Sztuki Faktu

5 października 2016, 14:39, Toruńska Agenda Kulturalna

„Społeczeństwa buntu — drogi do wolności” to idea przewodnia IV Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 3–5 listopada 2016 roku w Toruniu. W tym roku dla wszystkich zainteresowanych przygotowano konkurs na reportaż telewizyjny i dokument z pogranicza reportażu, którego celem jest promocja gatunków misyjnych, w tym reportażu, dokumentu i teatru faktu oraz kształtowanie nowej generacji reporterów i dokumentalistów.

czytaj dalej

Magiczny Bella Skyway Festival: rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

16 września 2016, 10:12, Toruńska Agenda Kulturalna

Podczas Bella Skyway Festival miłośnicy fotografowania mogli wykazać się swoim talentem i zamiłowaniem do uwieczniania niezwykłych momentów, biorąc udział w kolejnej edycji konkursu „Magiczny Bella Skyway Festival”. Poznajmy jego wyniki!

czytaj dalej

Scena Kabaretowa Seniora na zakończenie Festiwalu Teatrów Ulicznych oraz „Scena jest Wasza”: wyniki plebiscytu publiczności

2 września 2016, 14:44, Toruńska Agenda Kulturalna

Pierwsze wyjście Sceny Kabaretowej Seniora w przestrzeń ulicy. Problemy związane z kobietą i mężczyzną, z miłością i zazdrością, z upadkiem i odradzaniem się. Wykorzystane w spektaklu teksty z powieści „Rodzina Połanieckich” Henryka Sienkiewicza — wszystko to będzie można zobaczyć 2, 3 i 4 września podczas spektaklów „Duety. Kwartety. Sekstety” w różnych częściach toruńskiej starówki.

czytaj dalej

Zakończył się 8. Bella Skyway Festival

1 września 2016, 14:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Największe wydarzenie kulturalne w Toruniu dobiegło końca. Podczas 8. edycji Bella Skyway Festival, która odbyła się w dniach 23–28 sierpnia 2016 roku, zaprezentowano aż trzynaście świetlnych instalacji i siedem projekcji, festiwalowi towarzyszyły także trzy akcje specjalne oraz niesamowite wieczorne pokazy lotnicze. Festiwal odwiedziło ponad 350 000 widzów, a szacunkowa wartość doniesień medialnych na temat wydarzenia przekroczyła 1 500 000 zł.

czytaj dalej

Bella Skyway Festival równie smaczny, co rozświetlony

28 sierpnia 2016, 17:17, Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival to nie tylko ożywiające miejską przestrzeń i zapierające dech w piersiach instalacje świetlne, ale również uczta dla wymagających. Z tej okazji nasi partnerzy przygotowali ciekawe oferty, specjalnie dla miłośników świetlnych instalacji! Bonusy do najlepszych restauracji w Toruniu (i nie tylko) skrywa nasza festiwalowa gazetka, a aplikacja mobilna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy nimi. Zapraszamy do zapoznania się z przepysznymi ofertami restauratorów!

czytaj dalej