Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Program Mikrowsparcia: nabór wniosków na I kwartał 2017 roku

5 stycznia 2017, 11:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Działania edukacyjne, festiwale, koncerty, wystawy — to jedynie niektóre z działań realizowanych w ramach programu Mikrowsparcia. Nabór wniosków na projekty odbywające się od 1 lutego do 31 marca 2017 r. potrwa od 6 do 19 stycznia 2017 roku.

czytaj dalej

Trzej Królowie przybywają do Torunia

3 stycznia 2017, 11:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Trzy kolorowe orszaki, trzy orkiestry dęte, grupy rekonstrukcyjne i śpiewające anioły podczas barwnej parady z królewskimi koronami i słodkościami dla najmłodszych, a na deser koncert Kamila Bednarka z zespołem — wszystko to podczas Orszaku Trzech Króli, który już 6 stycznia 2017 roku odbędzie się w Toruniu.

czytaj dalej

Znamy laureatów medalu „Thorunium” i nominacje do Piernikowej Alei Gwiazd

1 stycznia 2017, 22:52, Toruńska Agenda Kulturalna

1 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w CKK Jordanki, podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej zabrzmiały najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Marka Czekały. Gościem specjalnym był tenor Kałudi Kałudow. W koncercie wystąpił również zgrany duet solistów Magdalena Polkowska (sopran) i Tomasz Madej (tenor).

czytaj dalej

Prezydencka Gala Noworoczna

29 grudnia 2016, 12:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Marka Czekały z gościnnym udziałem tenora Kałudi Kałudowa oraz zgranego duetu solistów: Magdaleny Polkowskiej (sopran) i Tomasza Madeja (tenor), wręczenie medali „Thorunium” i ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd 2017 — wszystko to 1 stycznia 2017 roku, o godzinie 18.00 w CKK Jordanki w Toruniu podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej.

czytaj dalej

Sylwestrowa rewia przebojów w Toruniu

27 grudnia 2016, 11:20, Toruńska Agenda Kulturalna

Popularne brzmienia hitów Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego, najlepsze głosy znane z telewizyjnego „The Voice of Poland”, taneczna muzyka z różnych stron świata, barwne fajerwerki i energetyczne tancerki na przywitanie Nowego Roku. Publiczność zgromadzona na Rynku Staromiejskim weźmie udział w czteroipółgodzinnej, wyjątkowej rewii popularnych przebojów i piosenek do tańca. Sylwestrowa noc zapowiada się gorąco.

czytaj dalej

Włoszka w Toruniu w ramach projektu „Culture Touch”

20 grudnia 2016, 12:55, Toruńska Agenda Kulturalna

Projekt „Culture Touch” powstał w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service — EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Erasmus+”. Dzięki niemu od 1 czerwca do 31 grudnia 2016 roku w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej gości wolontariuszka z Włoch — Stefania Di Carlo.

czytaj dalej