Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Znamy laureatów medalu „Thorunium” i nominacje do Piernikowej Alei Gwiazd

1 stycznia 2017, 22:52, Toruńska Agenda Kulturalna

1 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w CKK Jordanki, podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej zabrzmiały najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Marka Czekały. Gościem specjalnym był tenor Kałudi Kałudow. W koncercie wystąpił również zgrany duet solistów Magdalena Polkowska (sopran) i Tomasz Madej (tenor).

czytaj dalej

Prezydencka Gala Noworoczna

29 grudnia 2016, 12:34, Toruńska Agenda Kulturalna

Najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Marka Czekały z gościnnym udziałem tenora Kałudi Kałudowa oraz zgranego duetu solistów: Magdaleny Polkowskiej (sopran) i Tomasza Madeja (tenor), wręczenie medali „Thorunium” i ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd 2017 — wszystko to 1 stycznia 2017 roku, o godzinie 18.00 w CKK Jordanki w Toruniu podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej.

czytaj dalej

Sylwestrowa rewia przebojów w Toruniu

27 grudnia 2016, 11:20, Toruńska Agenda Kulturalna

Popularne brzmienia hitów Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego, najlepsze głosy znane z telewizyjnego „The Voice of Poland”, taneczna muzyka z różnych stron świata, barwne fajerwerki i energetyczne tancerki na przywitanie Nowego Roku. Publiczność zgromadzona na Rynku Staromiejskim weźmie udział w czteroipółgodzinnej, wyjątkowej rewii popularnych przebojów i piosenek do tańca. Sylwestrowa noc zapowiada się gorąco.

czytaj dalej

Włoszka w Toruniu w ramach projektu „Culture Touch”

20 grudnia 2016, 12:55, Toruńska Agenda Kulturalna

Projekt „Culture Touch” powstał w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service — EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Erasmus+”. Dzięki niemu od 1 czerwca do 31 grudnia 2016 roku w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej gości wolontariuszka z Włoch — Stefania Di Carlo.

czytaj dalej

Grudzień pełen atrakcji

15 grudnia 2016, 13:30, Toruńska Agenda Kulturalna

Działania artystyczne, koncerty, promocja książki i albumu muzycznego czy wernisaż wystawy podczas III edycji Dni Grzegorza Ciechowskiego. Pokaz rzeźbienia w lodzie i świątecznego ognia czy koncert kolęd w wykonaniu Aleksandry Szwed & The CzadMakers i tradycyjne kolędowanie przy Szopce Bożonarodzeniowej – w grudniu czeka nas wiele atrakcyjnych kulturalnych i świątecznych atrakcji.

czytaj dalej

Zimowy, świąteczny czas w Toruniu

14 grudnia 2016, 14:13, Toruńska Agenda Kulturalna

Koncert kolęd Aleksandry Szwed & The CzadMakers, słodkie upominki i wigilijny poczęstunek, warsztaty artystyczne i wspólne kolędowanie przy toruńskiej szopce, sylwestrowa zabawa z Kasią Kowalską, Dawidem Kwiatkowskim, finalistami „The Voice of Poland” i Oversoul, koncert toruńskich symfoników zatytułowany „Nad pięknym modrym Dunajem” podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej i barwna parada Orszaku Trzech Króli oraz występ Kamila Bednarka — to tylko niektóre z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, które w okresie świąteczno-noworocznym czekają na mieszkańców Torunia.

czytaj dalej