Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Wizjonerzy poszukiwani

28 lutego 2017, 13:33, Toruńska Agenda Kulturalna

Festiwal Wizje jest próbą przybliżenia sztuki współczesnej i wyjścia z nią w przestrzeń publiczną, co daje możliwość interakcji z mieszkańcami Torunia, zwłaszcza tymi, którzy na co dzień nie uczestniczą aktywnie w życiu kulturalnym miasta. Instalacje artystyczne o wysokich walorach artystycznych odwołują się zarówno do architektury i miejsca, ale i tradycji, przeszłości, doświadczenia ludzkiego — wszystkiego, co kształtowało istniejący miejski świat.

czytaj dalej

Nowy festiwal w Toruniu! Rockandrollowy „Festiwal Wspomnień”

13 lutego 2017, 11:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Legendy brytyjskiego rocka — The Animals & Friends i Wishbone Ash; największe gwiazdy polskiego big-beatu — Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co i Trubadurzy; dwa wieczory z rockandrollowymi przebojami, które znają wszyscy melomani, a całość podana w konwencji scenicznego talk-show prowadzonego przez lubiany kabaret i głos radiowej „Trójki” — to czeka na gości nowego toruńskiego festiwalu, rockandrollowego Festiwalu Wspomnień, który odbędzie się w sali na Jordankach w dniach 25 i 26 marca 2017 roku.

czytaj dalej

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w tym roku w maju

24 stycznia 2017, 10:31, Toruńska Agenda Kulturalna

„Kariera Nikodema Dyzmy” — niezwykły musical warszawskiego Teatru Syrena zainauguruje VIII edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, w tym roku odbywającego się w maju. Po raz pierwszy w Toruniu, po raz pierwszy w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki — dla wszystkich tych, którzy chcą wybrać się w podróż do magicznego świata muzyki, piosenki i tańca. Koncert otwarcia odbędzie się 25 maja 2017 roku o godzinie 19.00 w CKK Jordanki. Bilety do nabycia od 10 marca 2017 roku w kasie CKK Jordanki oraz w serwisie Bilety24 w cenie 70 zł.

czytaj dalej

Konkurs „Świąteczna Foto-Szopka” rozstrzygnięty!

20 stycznia 2017, 12:00, Toruńska Agenda Kulturalna

Znamy zwycięzców przebieranego konkursu „Świąteczna Foto-Szopka”, zorganizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną z okazji Orszaku Trzech Króli, który odbył się w Toruniu 6 stycznia 2017 roku.

czytaj dalej

Program Mikrowsparcia: nabór wniosków na I kwartał 2017 roku

5 stycznia 2017, 11:22, Toruńska Agenda Kulturalna

Działania edukacyjne, festiwale, koncerty, wystawy — to jedynie niektóre z działań realizowanych w ramach programu Mikrowsparcia. Nabór wniosków na projekty odbywające się od 1 lutego do 31 marca 2017 r. potrwa od 6 do 19 stycznia 2017 roku.

czytaj dalej

Trzej Królowie przybywają do Torunia

3 stycznia 2017, 11:45, Toruńska Agenda Kulturalna

Trzy kolorowe orszaki, trzy orkiestry dęte, grupy rekonstrukcyjne i śpiewające anioły podczas barwnej parady z królewskimi koronami i słodkościami dla najmłodszych, a na deser koncert Kamila Bednarka z zespołem — wszystko to podczas Orszaku Trzech Króli, który już 6 stycznia 2017 roku odbędzie się w Toruniu.

czytaj dalej